Головним завданням заповідників та національних парків України є збереження природних екосистем та біорізноманіття — збереження життя. З початком широкомасштабної агресії російської федерації на території нашої держави у заповідних установах знайшли прихисток і вимушені переселенці з найгарячіших місць, де ведуться бойові дії.
Співробітники національних парків та заповідників продовжують сумлінно виконувати свою роботу та підтримують людей, які були змушені переїхати у більш безпечне місце. У цей весняний час вони організовують пізнавальні екскурсії, майстер-класи, еко-квести. Люди, яким доводиться тимчасово знаходитись далеко від своїх домівок, мають змогу побачити та відчути красу природи інших регіонів, пізнавати різноманіття своєї рідної країни.
Окремо співробітники екоосвітніх відділів заповідних установ проводять заняття з дітьми. У вигляді різноманітних ігор та забавок вони разом вивчають рослинний та тваринний світ, роблять поробки на весняну тематику, обговорюють необхідність збереження природи. Дітям, у цей складний час, увага особливо потрібна.
Матеріали для проведення різних заходів співробітники заповідних установ розробляють самі або беруть за основу вже готові наробки. Ось посилання на деякі приклади:
- Посібник “Як створити екостежку та провести природничу школу”
- Настільні екологічні ігри та методичні матеріали з екоосвіти, які адаптовані українським екологічним клубом “Зелена хвиля”
Дякуємо співробітникам заповідників та національних парків України за самовіддану роботу та підтримку, яку вони надають людям в умовах воєнного стану.