Новини

  Всі
Очистити фільр
img

Як війна впливає на диких тварин і птахів. Говорять науковці

“Важко сказати, як вплинула війна на тварин, бо нам заборонено ходити в ліс, територію заміновано”, — зазвичай працівники національних парків не можуть точно визначити шкоду бойових дій для тварин. Подекуди вони чули поодинокі вибухи в лісі, припускають, що на міні міг підірватися, скажімо, вовк чи лось. Зібрали думки учених.

 • Війна
img

Росіяни вкрали надгробок з Кінбурнського півострова

Минулого тижня стало відомо про черговий злочин окупантів на нашій землі: вони хвалилися “порятунком” з Кінбурнського півострова надгробної плити з могили отамана Чорноморського козацтва Сидора Білого (Сидір Білий командував Чорноморською козацькою флотилією, очолював Херсонський повіт у 1785-1787 роках). На щастя, новина виявилася фейком, повідомив Ілля Зелінський, військовий, голова громадського формування “Бузький Гард”. Окупанти дійсно вкрали […]

 • Війна
img

Директор Деснянсько-Старогутського національного парку на Сумщині: “Наш регіон тепер повністю як заповідна зона”

Розташований у Сумській області, Деснянсько-Старогутський нацпарк межує з РФ на півночі та сході. Протяжність спільного кордону, каже Сергій Кубраков, директор парку, — 30 км. Росіяни вдерлися в Сумську область з іншого боку, однак парк і громади довкола були відрізані від підконтрольної Україні території уже в перший день повномасштабного вторгнення. Із заходу окупанти контролювали трасу через Новгород-Сіверський (Чернігівська область), а на півдні — через Глухів. Тобто, скажімо, у Київ можна було потрапити тільки через територію РФ.

 • Війна
img

Національні парки допомагають ЗСУ. Ідеї січня

Війна приносить нові важкі новини, щодня. Конвертуймо сум і лють у допомогу ЗСУ, як це роблять wowлюди з національних парків! Плетуть сітки, збирають кошти військовим, готують корисну смакоту. Підготували свіженьку добірку про те, як парки допомагають ЗСУ.

 • Війна
img

«Пуща Радзівіла»: розвивати національний природний парк під час великої війни

На початку січня 2022 року Президент України підписав указ про створення трьох національних парків — «Холодного Яру», «Куяльницького» та «Пущі Радзівіла». Національний парк «Пуща Радзівіла» на півночі межує з Білоруссю, тому частково закритий для екскурсій і проїзду. Ми поговорили з Юлією Семенюк, виконувачкою обов’язків директора парку, про те, що установі вдалося зробити за цей рік. 

 • Війна
 • Екологія
 • Наука
 • Охорона
img

Січ, об яку росіяни поламали зуби. Деокупований нацпарк «Кам’янська Січ»

Національний парк «Кам’янська Січ», що на правому березі Дніпра на Херсонщині, Сили оборони України звільнили 11 листопада після 8 місяців окупації. Директора нацпарку, Сергія Скорика, росіяни були взяли в полон. Йому вдалося втекти, однак невдовзі він повернувся на Херсонщину, щоб допомагати місцевим мешканцям. Співробітники парку передавали СБУ інформацію про окупантів, ловили рибу для цивільних. Сергій розповів нам про те, як парк переніс окупацію та про особливі місця «Кам’янської Січі», які наснажують до боротьби.

 • Без категорії
 • Війна
img

Вилучені рибальські сітки — на допомогу ЗСУ

Співробітники Нижньодністровського національного природного парку придумали, як допомагати нашим захисникам та рятувати природу від забруднення водночас. Там роблять маскувальні сітки на основі рибальських тенет. Пониззя Дністра здавна було регіоном риболовлі. Місцеві жителі займаються цим промислом і сьогодні, кажуть у парку. Служба охорони Нижньодністровського веде контроль за дотриманням правил на території і вилучає незаконні знаряддя лову, […]

 • Без категорії
 • Війна
img

Загиблі співробітники та знищене майно. Як пережив окупацію нацпарк «Святі Гори»

Національний природний парк «Святі Гори» лежить у північній частині Донецької області, довкола Святогірська, Лиману, Білогорівки та низки населених пунктів, про які часто говорять у новинах зі східного фронту. З початку повномасштабної війни парк втратив двох співробітників, майно, будівлі, зазнав шалених екологічних збитків. Попри це співробітники повертаються до нацпарку, допомагають громаді та сподіваються на відновлення.

 • Без категорії
 • Війна
img

Як допомогти ЗСУ, якщо ти нацпарк

Деокупація правобережної Херсонщини минулого тижня стала для українців святом. І — приводом ще активніше підтримувати Сили оборони України. Wowлюди з нацпарків теж щодуху допомагають війську та українцям, які постраждали через війну. 

 • Без категорії
 • Війна
img

«Кремінські ліси» — нацпарк, який тримає удар. Інтерв’ю зі співробітником парку Володимиром Яроцьким

Науковець Володимир Яроцький нині живе та працює у Львові. Він не знає достеменно, чи існує його довоєнна посада та навіть місце, де до 24 лютого він працював. Володимир Яроцький родом із міста Кремінна Луганської області. Він співробітник єдиного національного парку Луганщини — «Кремінські ліси».

 • Без категорії
 • Війна
img

Іван Русєв: я дуже вдячний ЗСУ, що вони змогли відтіснити орків далеко

31 жовтня у світі відзначають день Чорного моря. 2014 року росіяни вперше затьмарили нам свято, загарбавши Крим. 2022 вони окупували ще частину чорноморського узбережжя, замінували море, вбили тисячі його мешканців. Хороша новина — після деокупації острова Зміїний море перестало викидати на берег тіла дельфінів. Про це 21 жовтня розповів Іван Русєв, керівник науково-дослідного відділу національного природного парку «Тузлівські лимани» на брифінгу в «Media Center Ukraine — Odesa». У день Чорного моря публікуємо тези з його доповіді про вплив великої війни на море.

 • Без категорії
 • Війна
img

Андрій Хрутьба: якщо ми не зберігаємо нашу природу, то заради чого ми воюємо?

Коли почалася велика війна, Андрій Хрутьба виконував обов’язки директора Голосіївського національного природного парку (м. Київ). Нині він захищає Україну в складі 67 окремого стрілецького батальйону. Попри війну, вважає Андрій, у країні має розвиватися внутрішній туризм. Відвідуючи національні природні парки, українці допомагають науковцям зберігати природу та підтримувати наших захисників — які  боронять наше довкілля, культуру.

 • Без категорії
 • Війна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: