Оберігаємо

Природа України дивовижна і різноманітна – ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля. Вона закохує, надихає, дивує, вражає. Але вона така тендітна. Делікатні екосистеми беззахисні перед діями людини – інколи несвідомими, а подекуди відверто злочинними. 

 

Ми успадкували безцінний скарб – Природу України. Ми хочемо зберегти цей наш природний спадок для світу, для наших дітей, забезпечити виживання та збереження унікальних природних цінностей, таких, як праліси, рідкісні типи оселищ, а також різноманіття тварин й рослин, як рідкісних, так і звичайних. 

 

Щодня понад 10 000 працівників заповідників і парків, садів та лісництв, державних органів влади та громадських організацій, волонтерів виходять на роботу, аби подбати про природу української землі. Захищають, доглядають, вивчають. Ми маємо разом оберігати красу України.

  • Рамсарські угіддя
icon

Рамсарські угіддя

Вода створює умови для життя, привносить життя і напуває життя. Болота, перезволожені землі, торфовища, мілководдя, різноманітні водойми є необхідними складовими кругообігу води. Рамсарські угіддя або водно-болотні угіддя міжнародного значення – це найбільш цінні для збереження природи екосистеми.

Детальніше
  • Природно-заповідний фонд
icon

Природно-заповідний фонд

Природно-заповідний фонд України – це фонд, у якому зібрані найцінніші природні скарби: ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля. Тут найкраще збережені природні екосистеми та різноманіття флори і фауни.

Детальніше
  • Території Смарагдової мережі
icon

Території Смарагдової мережі

Ці території вже можуть мати статус, наприклад, заповідника. Або бути просто гарною лукою, на якій пасеться бабусина корова. І тут може бути місце існування рослин і тварин, яким загрожує зникнення.

Детальніше
  • Всесвітня природна спадщина
icon

Всесвітня природна спадщина

Україна має скарб. Далеко не всі мандрівники Українськими Карпатами, подорожуючи стежками наших гір, усвідомлювали те, що ходять попри нього. Це - недоторкані праліси. Серед них особливе місце посідають букові праліси.

Детальніше
  • Біосферні резервати
icon

Біосферні резервати

Біосферні резервати – місця, де люди живуть у справжній гармонії та співпраці з природою. Тут природні ресурси використовуються ощадливо і у спосіб, що дозволяє їх своєчасне відновлення.

Детальніше
  • Рідкісні види, угруповання та природні оселища

Рідкісні види, угруповання та природні оселища

Чим більше біорізноманіття на Землі, тим більш придатною для життя є планета – тому важливо берегти і захищати всі види рослин і тварин. Через людську діяльність біорізноманіття зникає з шаленою швидкістю.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: