Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Київська область

  • Тимчасово закрито

Обмеження:

Заповідник закритий для відвідувачів через замінування росіянами.

Про заповідник

На цих просторах вільно почуває себе лише природа вона тут може бути собою.  Це найбільший біосферний заповідник на території України. І це радіаційно забруднена  територія. 

 

Ця територія після техногенної катастрофи вважається непридатною до життя. Проте сьогодні вона переливається всіма можливими кольорами, відтінками та напівтонами життя, поєднуючи в собі барви тисячі видів рослин та тварин. Зона відчуження стала неймовірною оазою  для сотень рідкісних видів флори та фауни. Тут чудово почуваються кінь Пржевальського, різноманітні копитні, вовк, рись і навіть буває бурий ведмідь.

 

У заповіднику є 8 маршрутів безпечними стежками, поза радіаційними плямами. Проте, аби приїхати сюди, необхідно обов’язково оформити перепустку та подбати про свою безпеку. Екскурсія можлива лише з супроводжуючим він може або приєднатися до вас у ваше авто, або ж ви можете долучитися до групи автобусної екскурсії.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Етномандри
Етномандри
Читати більше

Правила безпеки під час відвідування зони відчуження ЗАБОРОНЯЮТЬ: 

  1. Пересуватися територією  поза визначеним  маршрутом.
  2. Вживати алкоголь. Відвідувачі зони відчуження повинні  адекватно оцінювати ситуацію.
  3. Курити. Курити в зоні відчуження дозволено лише в тих місцях, де  встановлена табличка «Місце для куріння».
  4. Виносити будь-які речі. Виносити будь-які речі із зони відчуження не тільки незаконно,  але й дуже небезпечно, оскільки вони можуть випромінювати  радіацію.
  5. Сидіти на землі або ставити речі на землю,  ночувати в наметах, проводити пікніки. Саме  земля у зоні відчуження – найбільш радіоактивно забруднена,  оскільки вся вода та миючі засоби, якими проводили  дезактивацію після аварії, поглиналися ґрунтом.
  6. Вживати овочі, фрукти, гриби, які ростуть на  території зони відчуження.  Верхній шар ґрунту накопичує радіонукліди, тому місцеві плоди тут насичені радіоактивними  речовинами. Не слід їх вживати, додатково опромінюючи  свій організм.
  7. Вживати їжу та напої на відкритому повітрі. Радіонукліди разом з пилом можуть осісти на вашу їжу і  потраплять всередину організму, чим можуть спровокувати  додаткове опромінення.

Відвідувачі Чорнобильського заповідника зобов’язані суворо виконувати вимоги супроводжуючої особи та використовувати одяг і взуття, які максимально закривають тіло.

Відвідувачі зони відчуження та Чорнобильського заповідника не можуть бути в стані алкогольного сп’яніння, адже необхідно адекватно оцінювати ситуацію та суворо виконувати вимоги супроводжуючої особи, використовувати одяг і взуття, яке максимально закриває тіло.

Відвідувачі зобов’язані суворо виконувати вимоги та правила.

У разі "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення",  на винних осіб складається протокол за ст. 46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа передається до суду.   

Унікальні тварини, яких ми оберігаємо

Унікальні рослини, які ми оберігаємо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

info

Площа – 2270 км кв


icon
8

безпечних маршрутів

icon
75

видів тварин у Червоній книзі України з понад 400 можливих

icon
1200

видів рослин

icon
400

видів тварин

icon
200

об’єктів історичної спадщини

Увага!

В описі цих правил наш дружній тон зміниться на дещо суворий. Але ми мусимо вас попередити про всі небезпеки та правила відвідування зони відчуження. Перед мандрівкою потрібно оформити дозвільні документи. Посилання на них - у першому описі про заповідник. Пересуватися можна 23 офіційними маршрутами, з них 8 – територією заповідника. В жодному разі не можна виходити за межі офіційних маршрутів!

Міжнародні статуси

Як добратись

На авто:

Київ КПП Дитятки – Чорнобиль 140 км (2 години)

Автобусом:

Київ Чорнобиль з автостанції Полісся, що розташована на площі Тараса Шевченка у Києві

Літаком:

Найближчий аеропорт міжнародний аеропорт Київ ім. І. Сікорського” (Жуляни) та міжнародний аеропорт Бориспіль” 

 

 

 

Потягом:

Найближча залізнична станція Київ-Пасажирський” 

 

Контакти


03110, Україна, м. Київ, вул. Преображенська, 25

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: