Карадазький природний заповідник

Автономна Республіка Крим

  • Окуповано

Обмеження:

Окуповано РФ з 2014 року.

Про заповідник

Тут можна побачити єдиний в Європі геологічний масив юрського періоду, який був сформований діяльністю вулкану Карадаг (Чорна гора). Найвища вершина – гора Свята (577 м). Скелі масиву різко опускаються в море, утворюючи бухточки і гроти. На Карадазі поширені численні різноманітні оригінальні форми вивітрювання порід, що складені лавами, туфами, лавовими потоками, брекчіями, дайками. Тут можна знайти багато цінних мінералів – опал, сердолік, агат, халцедон, трас й ін. Карадаг поєднує сушу і море, гори і рівнини, ліси, степи та напівпустелі. Тут зростає більш як тисяча видів рослин, в тому числі ендемічних. Відмічено понад 1632 види метеликів, 199 видів птахів, 107 видів риб.

 

А ще Карадазький заповідник – це наукові знахідки і студентська практика, наука і романтика, чудовий Музей природи, створений золотими руками працівників заповідника, та музей Природи, створений силами самої Природи!

 

Карадазький заповідник у 2001 році визнано національним надбанням України.

Увага! Заповідник розташований на території Криму, окупованого з 2014 року військами Російської Федерації. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудили дії Росії та запровадили санкції проти неї. Крим – це Україна! Зустрінемось після звільнення півострова від агресора.

Міжнародні статуси

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: