Кримський природний заповідник

Автономна Республіка Крим

  • Окуповано

Обмеження:

Окуповано РФ з 2014 року.

Про заповідник

Один з найстаріших на території України заповідників, історія заповідання якого починається з 1913 року.Тут височать Чатирдаг (1527 м), Кемаль-Егерек (1529 м), Демір-Капу (1542 м) і найвища гора Криму – Роман-Кош (1545 м). Рослинність поясами прикращає схили гір. Дуби та сосни, буки і граби зростають до висоти 1200 м над рівнем моря, де поступаються місцем степам і лукам.

 

Навесні ці гори та яйла вкриті шафранами, пухнастими квітками сон-трави, яскравими зірочками та первоцвітами. Тут зустрічаються занесені до Червоної книги України 17 видів тварин, 31 вид птахів, 3 види риб і 8 видів рептилій. Серед них такі екзотичні, як скорпіон кримський, сольпуга звичайна, емпуза кримська. Основними представниками фауни серед звірів (ссавців) є олень благородний, сарна європейська, свиня дика, муфлон, куниця кам’яна, лисиця, вивірка, ласка, заєць.

 

Окрім цього, до  складу заповідника входять “Лебедині острови” в Каркінітській затоці, де зустрічається 250 видів птахів, 40 з яких занесені до Червоної книги України.

Увага! Заповідник розташований на території Криму, окупованого з 2014 року військами Російської Федерації. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудили дії Росії та запровадили санкції проти неї. Крим – це Україна! Зустрінемось після звільнення півострова від агресора.

Міжнародні статуси

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: