Автономна Республіка Крим
Природа Тарханкуту унікальна. Тут збереглися неорані ділянки справжніх (ковилових) степів – найбільші за площею в Криму. Ефектні морські берегові скелі “Атлеш”, утворені геологічними силами, вітром та морем, дивують уяву. Флора парку включає близько 400 видів рослин, що становить приблизно дві третини складу рослин флори всього Тарханкутського півострова.
Улітку степ виглядає сухим і однотонним, але це зовсім не означає, що він бідний. У літній сезон тут можна зустріти унікальних комах, більшість з яких також перебуває під охороною. Серед них хижий коник дибка степова – найбільший з наших видів, у якого немає самців, а самки розмножуються партеногенезом. Найбільш рідкісні степові види – джміль пахучий і оса оніхоптерохеілюс Палласа. Тарханкутські степи – останні місця в Європі, де цих великих комах бачили в природі. На території парку знайшли стоянку часів енеоліту у Великому Атлеші, багато скіфських поселень та курганів, а також грецькі поселення.
Увага! Заповідник розташований на території Криму, окупованого з 2014 року військами Російської Федерації. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудили дії Росії та запровадили санкції проти неї. Крим – це Україна! Зустрінемось після звільнення півострова від агресора.