Національний природний парк “Джарилгацький”

Херсонська область

  • Окуповано

Обмеження:

Окупований від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Окупанти перешкоджають підгодівлі тварин, замінували парк, встановили свою адміністрацію: «очолив» установу Страмнов Сергій Анатолійович, громадянин РФ. Основним видом діяльності «Джарилгацького» окупаційна влада визначила мисливство, вилов і відстріл диких тварин, серед іншого збираються надавати послуги з рибальства, видобутку глини і солі.
Острів Джарилгач окупанти перетворили на військовий полігон, навесні 2023 року з’єднали його з окупованою материковою частиною Херсонської області.

Про парк

Острів Джарилгач – перлина парку, оаза дикої природи. Це найбільший незаселений острів України, одне з небагатьох місць, де зберігся первинний нерозораний степ, наповнений співом жайворонків, прикрашений сотнями озер і прибережними солончаками із лікувальними грязями, окреслений білосніжними пляжами та овіяний цілющим морським бризом. Сам острів розташований між двома затоками Чорного моря – Джарилгацькою та Каркінітською.

 

Тут часто можна зустріти зграї дельфінів, що супроводжують судна. А унікальні водно-болотні угіддя острова – місця, де ми оберігаємо рідкісні види птахів: пеліканів, куликів, пухівок, косарів та великі скупчення лебедів і качок під час міграційних перельотів.

 

Дикі пляжі острова та неосяжні морські простори приваблюють справжніх Робінзонів, що цінують спокій та тишу, а час, проведений наодинці з природою, вважають найкращим відпочинком. Старовинний Джарилгацький маяк на тлі неймовірних світанків та заходу сонця – цей незабутній романтичний образ назавжди залишиться у вашому серці. Ми раді тим мандрівникам, які цінують відпочинок в гармонії з природою і свідомі важливості збереження чарівної перлини Півдня України.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Кайтсерфінг
Кайтсерфінг
Віндсерфінг
Віндсерфінг
Риболовля
Риболовля
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Культура
Культура
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

100 кв. км.

Сюди входить сам острів Джарилгач та частково акваторія Джарилгацької затоки.


icon
2 затоки

омивають острів Джарилгач

icon
1 острів

Джарилгач

icon
9 маршрутів

153 км протяжність маршрутів

icon
21

рідкісний вид рослин

icon
115

рідкісних видів тварин

icon
1

архітектурна пам'ятка

icon
42

км пляжів

Увага!

На території парку знаходиться ботанічний заказник загальнодержавного значення. Тут ми охороняємо у природному стані рідкісну рослину – золотобородник цикадовий, що здатен закріпляти сипучі піски. Окрім того, відвідувати парк можна лише в окремі сезони. Чекаємо вас у гості з травня по жовтень.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

до міста Херсон (найближча пасажирська залізнична станція).

Автобусом

є автобусне сполучення Херсон – Скадовськ

Автомобілем

з Києва до Херсона 547 км

з Херсона до Скадовська 100 км

від причалів міста Скадовськ до місць причалювання на острові Джарилгач (коса Глибока та район маяків). 

Контакти


вул. Олександрівська, 3, м.Скадовськ, Херсонська обл., 75700
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: