Природний заповідник “Єланецький степ”

Миколаївська область

  • Доступно

Про парк

Заповідник є найбільшою ділянкою цілинного степу у Північно-Західному Причорномор’ї. З-поміж  безмежних розораних полів – це справжня оаза живої природи, де мальовничі балки та рівнини є домівкою для безлічі представників рослинного і тваринного світу.

 

Окрасою заповідного степу та його візитною карткою є квітуча ковила, сріблясті хвилі якої можна побачити навесні і на початку літа. Різноманіття рослин у всі сезони створює неповторну красу краєвидів заповідника, забарвлює їх у різноманітні кольори, прикрашає його ароматним квітучим різнотрав’ям. 

 

Серед фауни Єланецького степу мало великих тварин, адже територія заповідника не надто велика. Однак тварин-велетнів ви тут таки зустрінете. Це бізон американський. Його висота може сягати 2 метрів, а вага більш як тонну. Понад сорок років тому трьох тварин привезли  із біосферного заповідника Асканія-Нова. Тут вони мешкають у напіввільних умовах у вольєрі (огороджена ділянка степу площею близько 70 га). Зараз чисельність бізонів становить 25 особин. Відвідайте заповідник “Єланецький степ”, познайомтесь з цими велетнями і відчуйте красу і глибину українського степу. 

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Візит-центри, музеї
Візит-центри, музеї
Екостежки
Екостежки
info

30,1 км кв.

Площа парку


icon
1

маршрут

icon
1,5 км

протяжність маршруту

icon
3

джерела

icon
69

рідкісних видів тварин

icon
29

рідкісних видів рослин

icon
1

споруда

Увага!

У заповіднику природа під особливою охороною. Аби приїхати сюди, необхідно попередити адміністрацію і мандрувати тільки в межах визначених стежок. В заповіднику "Єланецький степ" це можна зробити лише з початку квітня до середини жовтня. В цей час для мандівників відкрита екологічна стежка "Диво - степ". Під час екскурсії ви ознайомитесь з історією створення заповідника, його рослинним і тваринним світом, життям мешканців вольєру. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

найближчі залізничні станції Миколаїв та Вознесенськ.

Автобусом

є автобусне сполучення з смт Єланець, Калинівкою, Вознесенськом та Новою Одесою.

Автомобілем

з Миколаєва – 90 км (1,5 – 2 години) 

З Києва 239 км (7 годин) 

З Вознесенська – 34 км (1 година)

Літаком

найближчі аеропорти – Миколаїв, Херсон, Одеса.

Контакти


55553, Україна, Миколаївська обл., Вознесенський р-н, с. Калинівка
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: