Прихисток у національному парку в Карпатах

За кожною подією та перемогою стоять люди – українці з хоробрими та відкритими серцями, вірою в свою країну, і кожен зі своєю історією. Війна стала для всіх випробуванням – на мужність і незламність, відданість обов’язку та рівень любові до рідної землі, а ще, безперечно, на людяність. Ми почали збирати реальні історії українців, що якнайкраще розкривають кожен із цих елементів. Вважаємо, що про них має знати світ.

Сьогодні розповімо історію однієї сім’ї, яка знайшла притулок в нашому національному парку. Деталями поділилася з нами пані Катерина:

«Наша сім’я з Києва. Ми мешкали в Оболонському районі. Але ранок 24 лютого все змінив. У день напередодні я, як зазвичай, відвела сина до садочка, сама поїхала на роботу. Ввечері ми традиційно вечеряли з сім’єю та обговорювали, як пройшов день. Спокійно лягли спати, знаючи, що зранку прокинемось і підемо по справах.

Ранок 24-го, напевно, не забуде ніхто. Мене розбудив чоловік словами: «Прокидайся, почалася війна». Важко було повірити. Він продовжив: «Слухай, вибухи. Путін напав на Україну». І я їх почула. Стало по-справжньому страшно.

Наш п’ятирічний син спав, а ми з чоловіком думали, що робити. Треба збирати речі. Ми не були готові до війни. Я не могла швидко відреагувати, визначити, що брати з собою. Але знала – точно потрібні документи, ліки та речі для дитини.

Почалися сирени. Перша десь о 7 ранку. Люди прокинулися, відкрили телефони, ввімкнули телевізори – дійсно йдуть обстріли. Всі почали хаотично збиратися, сідати в машини та просто виїжджати за місто. Більшість знайомих так зробили. Були впевнені, що там безпечніше.

В перший день ми нікуди не поїхали. Бо Київ став величезним затором. На ніч не могли їхати, бо з дитиною це складно й комендантська година не дозволяла. Під вечір пішли до бомбосховища в сусідньому будинку. Там страшно й холодно. Діти плачуть, бо не розуміють, чому туди слід іти. Кожен сидів на тому, що взяв із собою. Хтось на стільчику, хтось на ковдрі, а хтось – на бетонній підлозі. На ранок обстріли були по Київській області, частково – по Оболонському району. Ми жили поруч із трасою, яка йде на Вишгород. Тим шляхом йшли російські війська.

О 7 ранку ми з сім’єю поїхали на захід України. Шукали різні варіанти, знайомі порадили прихисток у національному парку в Карпатах. Як на мене, зараз це найбезпечніше місце, хоча є сирени, але не літають літаки й не плачуть діти. Дитина моя спокійна, може спати, не каже, що страшно. Для батьків це – найбільше щастя. Тут дуже добрі люди. Нам дали теплі речі, засоби гігієни, їжу. Ми відчуваємо турботу. За кордон не збираємося, ми хочемо додому. Наш дім – Україна. Я впевнена, що ми будемо тут жити. Щойно керівництво держави скаже, що безпечно їхати додому – ми повернемось.Після перемоги зустрінуся з рідними та друзями, які залишилися в Києві, обніму їх і подякую за те, що зберегли мій дім».

Дякуємо співробітникам парку за самовіддану роботу, захист рідної землі та допомогу тим, хто цього потребує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник після окупації

Розграбовані офіси, зруйноване обладнання, поранені працівники. Через заміновану територію під час окупації науковці заповідника ще довго не зможуть проводити дослідження унікального об’єкта природно-заповідного фонду. Чим важливий цей заповідник та як вплинула на нього війна? Місце, де відновлюється природа Чорнобильській радіаційно-екологічний біосферний заповідник є наймолодшим та найбільшим заповідником України. Він розташований у межах Зони відчуження та […]

  • Екологія

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Російські війська знищили 600-річний дуб

Через повномасштабну війну потерпають природно-заповідні території. У природному заповіднику “Древлянський” через обстріли було знищено 600-річний дуб. Про це на сторінці у Facebook повідомила адміністрація заповідника.     Це величезне дерево висотою понад 25 метрів було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду України. Російські війська здійснювали обстріл території заповідника в селі Звіздаль та цілеспрямовано підпали пам’ятку […]

  • Рослини
  • Екологія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: