Українські Карпати стали притулком для людей, які рятуються від воєнних дій на сході країни. Приблизно 65 000 внутрішньо переміщених осіб знайшли тут прихисток. Більшість із 13 природоохоронних територій у Карпатах переобладнали візит-центри, туристичні садиби та офіси для розміщення цих людей – у приміщеннях інфраструктури природоохоронних установ та будинках персоналу вдалося забезпечити понад 1000 місць для проживання. Близько 2000 людей також прибули до природоохоронних територій Полісся та суміжних територій, з розрахунком приблизно 80 людей в одному парку.
Щоб допомогти природоохоронним територіям у нових реаліях, ФЗТ скоординовано із партнерами в Румунії (Foundation Conservation Carpathia), Словаччині (Aevis) та Німеччині (Nationale Naturlandschaften e. V.) з моменту загострення війни 24 лютого, відправили в Україну понад 35 метричних тон товарів – продуктів, ліків, спальних мішків, ковдр, генераторів тощо. Були створені ланцюги постачання, тож необхідні товари продовжують регулярно надходити до установ природно-заповідного фонду України та, відповідно, внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
ФЗТ передало засоби для боротьби з пожежами, а саме 70 рюкзаків-вогнегасників у Поліські та згодом ще 50 східні природоохоронні території й покрили витрати на пальне для протипожежної техніки цих установ. Також передано понад 350 ліжок та матраців. Румунські партнери надали 15 метричних тон їжі, також 800 спальників, теплий одяг, ковдри, матраци, електроприлади, кухонний посуд, медикаменти та предмети гігієни, а також 8 генераторів для осередків, де розміщені ВПО. З логістичного центру в національному парку “Саксонська Швейцарія” за допомогою організації Nationale Naturlandschaften e. V. NNL передані спальні мішки, матраци, посуд, продукти та засоби гігієни. Зі Словаччини надійшло 1,4 метричних тон товарів, а саме обігрівачі, спальні мішки, ковдри, продукти, ліки та посуд.
В Україні співробітники ФЗТ тісно співпрацюють із національними парками та заповідниками в Карпатах, на Поліссі, а тепер також у східній частині країни для облаштування інфраструктури, розміщення ВПО та подолання нових загроз, з якими стикаються природоохоронні території.
Детальний звіт про допомогу тут.