Літо минуло, а значить, у потязі чи автотранспорті вже не так спекотно й до національного природного парку комфортніше дістатися. Виїзд на природу — це гарний спосіб перепочити душею та перемкнути думки. У цьому дописі називаємо 10 причин, чому варто поїхати в Яворівський національний природний парк Львівської області.
- Через парк проходить лінія Головного європейського вододілу: тут витікають річки, що несуть свої води в Чорне та Балтійське моря.
- У лісах парку поряд ростуть сосни, буки та дуби — таке рідкісне поєднання трапляється в Україні лише в регіоні Розточчя та Криму.
- У лісах серед інших мешканців живе сарна європейська, горностай, сова довгохвоста, а на прилеглих ставках зупиняються перепочити на шляху міграції численні птахи — зокрема крижні, попелюхи, біла та сіра чаплі.
- Неподалік Головного європейського вододілу радимо відвідати історико-сакральну памʼятку регіону, Святомиколаївський монастир у селі Крехів. Його історія сягає XVI століття!
- Чорні стави. Три ставки в парку мають чорну воду: на забарвлення впливає торфʼянисте дно водойм і шишки вільхи, які падають у воду. Настояна на шишках вільхи та торфі, ставкова вода помʼякшує та зволожує шкіру.
- Ландшафтне розмаїття: у парку є степові зони, як на Поділлі, пагорби, ніби в Карпатах, і водно-болотні угруповання, як на Поліссі.
- Тут зручно відпочивати з дітьми, бо стежки мають незначний перепад висот, тому зручно гуляти пішки, їздити велосипедом.
- У парку можна побачити тарпанів — нащадків диких коней. Вони невеликі на зріст, міцної статури, мають густу жовто-буру шерсть і чорну смужку вздовж хребта.
- У парку можна покататися верхи, придбати мед і виготовити сувенір, який є візитівкою краю, — яворівську забавку. Також радимо спробувати локальну страву — яворівський пиріг.
- Парк має обладнані місця відпочинку та ночівлі, цю інформацію додаємо в коментарях.
Цей матеріал ми підготували спільно з працівниками національного парку. Нині в парку діють обмеження на відвідування. Детальніше читайте тут.