Вісім національних парків та заповідників Карпатського регіону отримали 31 автомобіль типу пікап для охорони території. Автівки закуплено в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.
Праліси та старовікові ліси, рідкісні види тварин та рослин, деякі з яких зустрічаються лише у Карпатах, унікальні природні об’єкти – це все охороняється національним та міжнародним законодавством. Проте, без фізичної охорони на місці не вдасться зберегти ці неповторні природні цінності.
«Те, що ви можете побачити в Українських Карпат – не знайдеш ніде у Європі. Це цілі долини, вкриті старовіковими буковими, ялиновими лісами і це щось дуже унікальне. Деякі з них є об’єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як Єллоустоун чи Серенгеті», розповів керівник українсько-німецького проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» Міхаель Бромбахер.
Тисячі гектарів найціннішої природи України охороняють працівники служби державної охорони. Щодня вони долають кілометри, щоб патрулювати територію чи зупинити правопорушення. У ситуації пожежі, випадку браконьєрства чи інших незаконних дій – надзвичайно важлива оперативність. Без прохідного та надійного транспорту не обійтися. Саме тому, в рамках українсько-німецького проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» восьми цільовим природно-заповідним установам Карпатського регіону було передано 31 автомобіль типу пікап.
«Останній автомобіль, Ниву, ми отримали ще десять років тому. З новими автівками зможемо ефективніше реагувати на пожежі чи правопорушення. Але питання не лише у перевезенні людей. Часто потрібно взяти з собою бензопилу, лопату. І тут пікапи нам будуть дуже помічні», – зауважив Олександр Киселюк, заступник директор з наукової роботи Карпатського національного природного парку.
Під час офіційного вручення також було представлено перші комплекти уніформи для працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду. Паралельно із заходами з підтримки матеріально-технічного забезпечення, працівників цільових установ навчають інструментарію для просторового моніторингу та звітування SMART, який дозволяє у реальному часі зберігати та синхронізувати дані патрулювання чи наукових досліджень на сервері, а також здійснювати їхній аналіз та формувати звіти.
Проєктом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» також здійснюються інвестиції у розроблення планів розвитку цільових установ, в покращення інфраструктури, підтримку місцевого населення, розвиток екотуризму, підсилення управління природно-заповідним фондом України тощо.
Проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» реалізовується з метою збереження природних багатств України. Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW у розмірі 14 млн. євро грантових коштів. Проєкт впроваджується міжнародним консорціумом у складі AHT GROUP AG (керівництво), Дунайсько-Карпатської програми WWF International та Франкфуртського зоологічного товариства. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України несе відповідальність за загальну реалізацію проєкту. Цільові території проєкту: Карпатський національний природний парку (НПП), Верховинський НПП, Вижницький НПП, Яворівський НПП, Ужанський НПП, НПП «Синевир», природний заповідник «Горгани» та Карпатський біосферний заповідник.