Без бар’єрів: ще три інклюзивні маршрути з’явились в нацпарках

У двох нацпарках та одному заповіднику відкрили нові еко-освітні інклюзивні стежки. Маршрути забезпечили інфраструктурою для осіб з особливими потребами.

Облаштували інклюзивну стежку у Карпатському біосферному заповіднику у «Долині нарцисів» поблизу міста Хуст. За складністю маршрут кваліфікується як простий. Тривалість мандрівки складає близько 1,5 години. Екостежка починається біля будівлі еколого-освітнього центру «Музей нарцису». Вона проходить асфальтованою дорогою, що робить її доступною для осіб на інвалідних візках. На маршруті облаштовані 8 місць відпочинку та три оглядові майданчики. Також вздовж маршруту розміщені зручні інформаційні стенди.

Ще одну стежку облаштували у Національному природному парку «Дністровський каньйон» у місті Заліщики. Там створили маршрут «Заліщицький парк». У парку встановили 5 інформаційних стендів з QR кодами для озвучення основної інформації про маршрут, а саму стежку зробили зручною для пересування людей на інвалідних візках. 

Також стежку облаштували у Національному природному парку «Білобережжя Святослава». На маршруті «Суворівський» встановлено 10 спеціальних переходів в місцях найбільш зручного перетину Кінбурнської коси від причальної до пляжної зони. Ці переходи є зручними для пересування на візках по піску. На цьому ж маршруті обладнали і заїзд в море.

Нагадаємо, що Уряд схвалив Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затвердив План заходів на наступні півтора роки. Його мета – усунути бар’єри у різних сферах суспільного життя до 2030 року, аби Україна стала комфортною для кожного громадянина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Українським паркам передали 200 комплектів протипожежного обладнання

Пожежі, спричинені російською окупацією, нищать природоохоронні території. Тільки за останній тиждень вогонь знищив екосистеми в межах природно-заповідного фонду площею більше 1000 гектарів.  Також у цю пору року ризик лісових пожеж постійно присутній і зростає через осушення торф’яних угідь та посушливих років через зміну клімату. Заповідні території традиційно мобілізуються для боротьби з пожежами, але тепер потрібне […]

  • Охорона
  • Екологія

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник після окупації

Розграбовані офіси, зруйноване обладнання, поранені працівники. Через заміновану територію під час окупації науковці заповідника ще довго не зможуть проводити дослідження унікального об’єкта природно-заповідного фонду. Чим важливий цей заповідник та як вплинула на нього війна? Місце, де відновлюється природа Чорнобильській радіаційно-екологічний біосферний заповідник є наймолодшим та найбільшим заповідником України. Він розташований у межах Зони відчуження та […]

  • Екологія

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: