Збережемо бурого ведмедя: Міндовкілля затвердило план дій

Міндовкілля затвердило План дій, щодо збереження бурого ведмедя в Україні. Цей документ розробили спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» на основі матеріалів, зібраних науковцями за останні 30 років в Українських Карпатах та Поліссі.

Сьогодні існує велика загроза подальшого істотного скорочення чисельності популяції ведмедів. Це відбувається через активну експлуатацію лісів, де вони перебувають. Крім того, поширення браконьєрства, турбування технікою, скорочення кормової бази та високої смертності молодняка.

Затверджений План дій передбачає:
– проведення системних ґрунтовних наукових досліджень,
– організацію моніторингу популяцій ведмедя,
– збереження середовищ його існування та формування екологічних коридорів,
– боротьбу з браконьєрством та проведення відповідних інформаційно-просвітницьких кампаній серед широких верств населення,
– підготовку та впровадження рекомендацій для підвищення ефективності ведення лісового та мисливського господарства.

Все це має сприяти зменшенню впливу негативних чинників на популяцію виду в Україні.

Ведмідь бурий – найкрупніший хижак фауни України та єдиний представник родини Ведмежих (Ursidae). Статус «мисливського» виду в Україні призвів до значного його скорочення.

За останні 40 років їх чисельність скоротилася більш, ніж утричі. З 2003 року ведмедя бурого занесено до Червоної книги України. Вид, визначено як такий, що перебуває під загрозою зникнення. Він включений до Додатку II Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції) і Додатку ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: