Україна та Молдова домовились про спільне покращення екологічного стану Дністра

У Кишиневі відбулося третє засідання Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер.

Захід пройшов під співголовуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва та державного секретаря Міністерства охорони довкілля Республіки Молдова Іорданки-Родіки Іорданов.

“Україна сподівається, що наша подальша співпраця з Республікою Молдова у сфері сталого управління спільним річковим басейном Дністра і надалі ґрунтуватиметься на принципах добросусідства, поваги та довіри. Адже наші країни об’єднані однією метою – досягнення «доброго» екологічного стану вод у басейні річки Дністер. Мені приємно, що попередні наші спільні засідання проходили за принципом «бажання почути один одного». Тож розраховую на продуктивну та результативну роботу, адже з часів нашої останньої зустрічі накопичилося чимало важливих питань, а наші спільні робочі групи напрацювали велику кількість матеріалів”, – зауважив Михайло Хорєв.

Україна та Республіка Молдова дійшли спільних домовленостей у сфері сталого використання і охорони річки Дністер. Сторони:

  • узгодили тексти важливих документів. Серед них і Аналітичний документ про порядок розробки планів управління та план-графік синхронізації національних планів управління річковим басейном Дністра;

  • запланували розробити новий регламент проведення спільного моніторингу та обміну інформацією у басейні Дністра відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС;

  • домовилися у короткі строки напрацювати текст спільного звернення глав Урядів України та Республіки Молдова до Голови Європейської Комісії пані Урсули фон дер Ляєн щодо сприяння реалізації заходів з поліпшення екологічного стану басейну Дністра;

  • домовилися додатково вивчити питання проведення еколого-репродуктивних попусків та повернутися до нього після отримання від України прогнозу об’ємів весняного водопілля у річковому басейні Дністра у 2022 році;

  • розглянули питання безпеки хвостосховищ у басейні р. Дністер та домовилися і надалі обмінюватися інформацією щодо їх стану. Україна проінформувала, що за підтримки ОБСЄ провела інвентаризацію та дослідження стану хвостосховищ.

Також обговорили питання будівництва очисних споруд у м. Сорока, Республіка Молдова, та каскаду 6 ГЕС.  Україна не планує будівництво нового каскаду 6 ГЕС. Це питання не порушуватиметься до проведення стратегічної екологічної оцінки «Схеми комплексного використання гідроенергетичних ресурсів України».

Наступне, четверте засідання Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер, домовилися провести восени 2022 року в Україні у Івано-Франківську.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: