Ми – це близько 10 тисяч людей, як займаються заповіданням і збереженням більш ніж 8 тисяч територій та об’єктів природно-заповідного фонду, 50 Рамсарських угідь, 477 територій Смарагдової мережі та багатьох тисяч видів флори і фауни.
Ми – це галузь, що зберігає найчарівніші і найцінніші природні куточки нашої країни. Ми досліджуємо і зберігаємо природу та розповідаємо про неї. Ми створюємо умови для відпочинку на природі. Ми регулюємо питання природокористування. Ми управляємо установами природно-заповідного фонду і забезпечуємо встановлення та дотримання режиму всіх територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Щодня працівники сфери розвитку та управління природно-заповідним фондом зіштовхуються з безліччю важливих, складних і суперечливих питань і проблем, від вирішення яких залежить майбутнє нашої української природи як середовища існування народу нашої країни.
Цей розділ вебсайту присвячений різноманітним аспектам організації природоохоронної діяльності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України і покликаний допомогти працівникам природно-заповідної сфери краще орієнтуватися у вимогах законодавства та ефективно виконувати покладені на них завдання.
У системі державних пріоритетів природоохоронної діяльності особлива роль відводиться заповіданню територій та об’єктів, на яких повністю або частково забороняється традиційна виробничо-господарська діяльність.
ДетальнішеОхорона є одним з важливих напрямків діяльності, що забезпечує збереження цінностей територій та об’єктів природно-заповідного фонду
ДетальнішеОсновними напрямками наукової та науково-технічної діяльності установ ПЗФ є здійснення фундаментальних та прикладних наукових досліджень функціонування екосистем в умовах заповідних режимів
ДетальнішеЕкологічна освітньо-виховна діяльність є одним з найбільш помітних для пересічної людини напрямків діяльності установ природно-заповідного фонду. Адже це саме робота з людьми, місцевим населенням та відвідувачами, представниками органів влади та бізнесу.
ДетальнішеОдним з основних наших завдань є створення умов для відпочинку та туризму таким чином, аби не нашкодити природі
ДетальнішеЕкономічне забезпечення організації і функціонування природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до розділу VI Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
ДетальнішеПриродні ресурси використовуються і в межах заповідних територій. Але саме на таких територіях використання природних ресурсів повинно бути зваженим і не порушувати екологічного балансу та не призводити до деградації екосистем.
ДетальнішеРамсарські угіддя, Конвенція про спадщину, Карпатська конвенція, Біосферні резервати в Україні, Бернська конвенція
Детальніше