Веломаршрути з міста Яремче

Маршрут 303 «Легенда»

Яремче – монастир Святого Андрія – база «Легенда»
Довжина маршруту – 17 км
Найвища точка – 597 м
Набір висоти – 140 м
Час на велосипеді – 1 год.
Час пішки – 2 год.

Дуже цікавий і нескладний маршрут, рекомендований для початківців. Починається з Яремче – слід рухатися автотрасою в бік Делятина. Поблизу яремчанської школи №1 (вона ліворуч від дороги) повертаємо за вказівником праворуч і спускаємося до кладки (підвісного містка) через Прут. Переходимо річку та потрапляємо у присілок Підділ. Тут беремо ліворуч і рухаємося паралельно до річки вузькою асфальтованою дорогою (вулицею Стефаника), пильнуючи за вказівниками. Насолоджуємося чистим повітрям, відсутністю автотранспорту та місцевою архітектурою!

Після приємної прогулянки присілком повертаємо ліворуч на бетонний автомобільний міст, у яремчанському присілку Дора знову опиняємося на центральній автотрасі. Тут беремо праворуч і відразу ліворуч – за вказівниками на монастир. Далі весь час прямо, заблукати тут просто неможливо.

Невдовзі дорога зануриться в ліс. Кілька нескладних підйомів – і велотуристи опиняються біля монастиря Св. Андрія. Взагалі-то, після відвідин обителі можна повернутися тією самою трасою, а можна проїхати ще трохи вглиб лісу – до бази відпочинку «Легенда», збудованої у традиційному гуцульському стилі.

На березі річки знайдете багато гарних місць для пікніка і навіть для купання. Насолоджуйтесь!

Маршрут 304 «Оглядовий»

Неходжені стежки міста Яремче
Довжина маршруту – 7,3 км
Набір висоти – 150 м
Час на велосипеді – 1 год. 20 хв.
Час пішки – 2 год. 40 хв.

Короткий, але насичений екскурсійний маршрут, який дозволить відвідати приховані від очей пересічного туриста місцини та ближче познайомитися з Яремче і яремчанцями. Починається від ринку, неподалік головної автодороги (вулиця Свободи) та центральної аптеки. Перша частина (близько 1,5 км) – асфальтована й абсолютна рівна, пролягає затишною вулицею Курортною. Вздовж неї – паркова зона, у якій заховалося кілька шляхетських вілл, збудованих за Польщі.

Після Курортної виїжджаємо на вулицю Підскельну, звідки слід прямувати до характерної скелястої гори над Прутом – цей орієнтир видно здалеку. Вказівники виведуть на путівець, що скерує до мальовничого лугу на самісінькому березі річки. Тут чудове місце для перепочинку, охочі зможуть навіть освіжитися в гірській воді. Далі близько 500 м слід рухатися стежкою вздовж Пруту. На одній ділянці, завдовжки майже 100 м, піднімаємося на узвишшя – велосипеди найліпше вести або навіть нести. Будьте обережні! Опісля ще трохи шляху берегом – і за вказівниками повертаємося на головну автодорогу, яку відразу ж перетинаємо: спочатку беремо ліворуч, а за 20 м – праворуч.

Після залізничного переїзду починається третій етап маршруту – некрутий, але доволі тривалий підйом вулицями Ковпака й Олекси Довбуша. Тут для велосипедиста головне – розрахувати сили й обрати невисоку передачу. Підйом, як завжди, щедро винагородить тих, хто його здолав: спочатку опиняємося в казковому смерековому лісі, а потім перед очима відкривається чудова панорама всього міста. Тут варто перепочити і зробити кілька фото.

Після того, як дорога близько 500 м ітиме рівно, починається спуск – повернення до центру міста. Ґрунтовий шлях і доволі крутий схил забезпечать викид адреналіну, за який так люблять гірський велосипед!

Потому рівною дорогою дістаємося до залізничного переїзду, за яким – точка старту. Чудовий маршрут!

Маршрут 305 «Жіночі Сльози»

Яремче – вольєри – водоспад Жіночі Сльози
Довжина маршруту – 6,7 км
Найвища точка – 642 м
Набір висоти – 231 м
Час на велосипеді – 1 год. 30 хв.
Час пішки – 2 год. 30 хв.

Маршрут починається від ринку (залізничного переїзду) в центрі Яремче. Подолавши 1 км 300 м асфальтованої, бетонованої, а згодом ґрунтової дороги, виїжджаємо до вольєрів. Тут можна залишити велосипеди на спецстоянці та поспостерігати за тваринами – благородними та плямистими оленями, карпатськими кабанами. Далі рушаємо за вказівником «Жіночі Сльози». Незабаром доведеться скорити єдиний затяжний підйом, за яким очікує близько кілометра ідеально рівної дороги лісом. Даунхіл, кілька поворотів – і ми на водоспаді Жіночі Сльози. Під’їхати до нього безпосередньо доволі проблематично – краще зійти з велосипедів і останні 200 м здолати пішки. (Не забувайте скористатися замками для роверів!) Біля водоспаду – майданчик для відпочинку, у плесі Жіночих Сліз – дуже гарне місце для купання. До Яремче повертаємося тим самим шляхом.

Маршрут 306 «Багрівець»

Вольєри – присілок Багрівець – база відпочинку «Карпати» – водоспад Пробій
Довжина маршруту – 6 км
Найвища точка – 705 м
Набір висоти – 266 м
Час на велосипеді – 1 год. 30 хв.
Час пішки – 2 год. 30 хв.

Від ринку м.Яремче, де є точка початку маршруту, слід їхати за дорогою вздовж залізниці, керуючись вказівниками. Через 500 м – велика галявина на березі річки, де облаштували джерело з лікувальною водою. Тут варто як слід перепочити, адже наступний кілометр шляху веде послідовно вгору. Приблизно за півкілометра – присілок Багрівець із чудовими карпатськими краєвидами. Ще через кілометр біля дороги буде невеличкий, але вкрай мальовничий водоспад.

Після рівної ділянки траси знову доведеться їхати апхіл. Підйоми закінчуються аж через майже три кілометри від вольєрів чудовим оглядовим майданчиком на висоті 705 м над рівнем моря. Відтак промчимо на одному диханні карколомний даунхіл серпантином, який виводить до південного краю Яремче – бази відпочинку «Карпати». Але тут не рекомендуємо виїжджати на основну автодорогу – одразу після бетонного мосту згідно з вказівником повертаємо ліворуч і тихим путівцем у затінку дерев дістаємося до знаменитого шедевра дерев’яної архітектури – ресторану «Гуцульщина». Залишаємо велосипеди на стоянці, обідаємо, відвідуємо сувенірний ринок, оглядаємо найвідоміший водоспад краю – Пробій.

Для тих, хто не дуже любить затяжні підйоми ґрунтовими дорогами, цей маршрут краще долати у зворотному напрямку, починаючи ресторану "Гуцульщина". Тоді набір висоти відбуватиметься не дуже складним, але довгим асфальтовим "серпантином", а вже на ґрунтових дорогах можна буде як слід розігнатися додолу!

«До скелі Слон» Яремче

Довжина маршруту: 6 км,
час: 1 год,
набір висоти: 181 м,
максимальна висота: 632 м,
Місце старту: Ринок
Ринок -р. Прут - Скеля Слон - Ринок

Цей маршрут дозволить вам подивитися на Яремче зовсім по іншому.Тут і затишні вулички, річка Прут зі скелястим берегом, підйоми, спуски, ліси і панорама міста.

Починається маршрут від ринку, далі рухаємось до траси, повертаємо на ліво і через десяток метрів з’їжджаємо направо по вказівнику. Уважно слідкуємо за вказівниками і скоро з’їжджаємо до берега р. Прут, де можна освіжитися і перепочити. Тут відкривається панорама на флішеві виходи, котрі утворують рисунок велитенського Слона.

Далі рухаємося стежинкою вздовж берега, переходимо маленький струмочок і повертаємося на центральну дорогу. По дорозі їдемо ліворуч і орієнтовно через 20 м повертаємо направо. Попереду найцікавіше!

Рухайтесь асфальтованим підйомом, поки дорога не стане ґрунтовою і не заведе вас у лісок. В лісі дорога різко повертає наліво і знову йде догори. Ще трішки піднявшись, ми опиняємось в верхній точці маршруту. Тут відкривається мальовничий вигляд на місто.
Ви вже набрали висоту і далі маршрут йде горизонтальною дорогою. Після вказівника починається стрімкий цікавий кам’яний спуск. Маршрут кільцевий і після спуску ви повернетесь на старт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: