Азово-Сиваський національний природний парк

Херсонська область

Про парк

Царство сивих заповідних полинових степів та яскравих червоно-жовтих солончаків. Унікальний парк, де лише шоста частина території  суходіл, а решта  акваторії Азовського моря, озера Сиваш та Утлюцького лиману. Це Азово-Сиваський національний природний парк – одна з найцінніших природних територій Приазов’я. 

 

Магнітом для туристів є острів Бірючий – єдине місце у парку, відкрите для відвідування. Колись тут жили скіфи, про що досі нагадують кургани та кам’яні баби. Сюди ваблять білосніжні піски, цілюще морське повітря та справжнє царство тварин. Острів став  Ноєвим ковчегом для 198 рідкісних видів, які були на межі зникнення на материку.  Тепер островом вільно гуляють олені, лані, кулани. Така концентрація копитних – рідкість навіть для африканської савани.Тож недарма кажуть  – тварин тут зустрінете частіше, аніж людей.   

 

Через острів пролягає перелітний шлях птахів. Навесні і восени біля берегів і на лиманах збираються величезні зграї куликів, чайок, казарок, пеліканів. Шугають тут і хижі  беркут, сокіл, боривітер. Завдяки м’якому клімату і солончаковому ґрунту  переважають степові види рослин, серед яких трапляються рідкісні шавлія, червець сиваський, деревій. А заповідні острови Куюк-Тук та Чурюк навесні перетворюються на квітучий килим. Тут масово зацвітає тюльпан Шренка – пращур декоративних видів тюльпанів. 

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Кайтсерфінг
Кайтсерфінг
Віндсерфінг
Віндсерфінг
Риболовля
Риболовля
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Культура
Культура
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

525 кв. км

Площа парку


icon
3

маршрути для мандрівок

icon
52 км

протяжність маршрутів

icon
198

видів рідкісних тварин

icon
63

види рідкісних рослин

Увага!

Заповідна зона парку – острови Чурюк, Куюк-Тук, Мартинячий, акваторія Центрального Сиваша та 250 га на острові Бірючий. Будь-яка туристична діяльність тут заборонена.

Міжнародні статуси

Як добратись

Найближчі залізничні станції:

Генічеськ, смт Новоолексіївка, Мелітополь.

Контакти


75500, Херсонська обл., м. Генічеськ, вул. Петровського, 54

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: