ДАРТ розширило карту туристичних магнітів України: розповідаємо про об’єкти ПЗФ. Центр України

У вересні Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) розширило карту туристичних магнітів України. Там є історичні, архітектурні та природні пам'ятки. Це 170 об'єктів, "родзинок" для туриста; список і далі  буде розширюватися.

У нашому фокусі — об'єкти природно-заповідного фонду, які увійшли до переліку. У цьому матеріалі розглядаємо пам'ятки Центру України:

  1. Токівський водоспад. Це каскад водоспадів на річці Кам'янці, гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Дніпропетровська область
  2. Урочище Каскади— геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Кіровоградська область.
  3. Урочище Холодний Яр. На території лісового урочища лежить національний природний парк «Холодний Яр». Нині парк має обмежений доступ через воєнний стан в Україні. Можна побачити пам’ятки парку вздовж дороги Т2402 і поблизу (їх позначено на гугл-мапі): місце останнього бою та загибелі головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака; пам’ятний знак гайдамацькому отаману Гнатові Голому; Гайдамацький став — місце освячення зброї; Онуфріївське джерело; Святотроїцький Мотронинський монастир; могилу Холодноярського сотника Івана Компанійця (на території монастиря); пам’ятний знак загиблим бійцям 93 ОМБр «Холодний Яр»; пам’ятник Холодноярським партизанам; скіфські вали, рови та кургани; пам’ятний знак «Склик»; музейно-етнографічний комплекс «Дикий хутір»; 1000-літнього велета «Дуб Максима Залізняка». Дізнатися актуальну інформацію щодо відвідування парку можна за номером 0964397742 (Легоняк Богдан Васильович) або поштою fholodniyyar@ukr.net.

У наступній добірці розповімо, які об'єкти ПЗФ стали туристичними магнітами Заходу України.

Токівський водоспад
Урочище Каскади
Нацпарк "Холодний Яр"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: