До зими готові. Ініціативи національних природних парків

До снігів і морозів wowлюди з нацпарків готуються завчасно: готують корм про тварин і пташок, ладнають ґрунти на наступний рік, прибирають територію. Подивимося, над чим працювали науковці на порозі цієї зими. 

У Національному природному парку "Мале Полісся" виготовили та  розмістили годівниці та солонці для підгодівлі диких тварин. Завчасно працівники виростили та підготували корм — жито та пшеницю, горох, рис озерний, конюшину, топінамбур, кормову капусту, кукурудзу тощо. Для зайців, козуль, лосів і кабанів співробітники зробили кормові віники з пагонів ясеня, верби, горобини, яблуні. Такі ж ласощі звірам розклали працівники Ужанського національного природного парку.

Годівниці вже наповнили і в парку “Сколівські Бескиди”. А ще — готуючись до зими, прибрали територію лісництва та підготували ґрунт для висадження лікарських трав наступного року.

Працівники НПП "Нижньосульський" разом зі школярами вішали годівнички для птахів із зерном і насінням.

Не тільки птахам потрібні хатки — співробітники Національного природного парку "Північне Поділля" розвісили на деревах хатинки для кажанів. 

Завчасно подбав про партнерську допомогу Національний природний парк "Сколівські Бескиди" — і разом з UAnimals працівники закупили 8 тонн зернової суміші для 39 зубрів, які мешкають у парку. У сніжну зиму та сильні морози тварини збираються в стадо, залишаючи в центрі  теляток. Їм стає складно добувати корм, виживати в природних умовах. Підгодовуючи зубрів та охороняючи їх, парк дбає про збільшення чисельності тварин. 

Гарну акцію провели в НПП “Синевир” разом зі школярами: учні старших класів у шкільному саду зібрали яблука та передали ведмедикам в реабілітаційний притулок, який діє при нацпарку.

Зі дітьми, щоправда меншими, працювали і в парку “Кармелюкове Поділля”: там малюкам розповіли про те, як звірі переносять зиму, показали фільм і разом із ними робили аплікації.

Робота національних парків триває цілий рік — і взимку теж. Ми вже готуємо добірку несподіваних зимових ініціатив, які впроваджують wowлюди. Їх можна побачити і на власні очі, побувавши в нацпарку. 

Відвідуй національні парки — підтримуй заповідну природу, яку боронять наші захисники!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: