До зими готові. Ініціативи національних природних парків

До снігів і морозів wowлюди з нацпарків готуються завчасно: готують корм про тварин і пташок, ладнають ґрунти на наступний рік, прибирають територію. Подивимося, над чим працювали науковці на порозі цієї зими. 

У Національному природному парку "Мале Полісся" виготовили та  розмістили годівниці та солонці для підгодівлі диких тварин. Завчасно працівники виростили та підготували корм — жито та пшеницю, горох, рис озерний, конюшину, топінамбур, кормову капусту, кукурудзу тощо. Для зайців, козуль, лосів і кабанів співробітники зробили кормові віники з пагонів ясеня, верби, горобини, яблуні. Такі ж ласощі звірам розклали працівники Ужанського національного природного парку.

Годівниці вже наповнили і в парку “Сколівські Бескиди”. А ще — готуючись до зими, прибрали територію лісництва та підготували ґрунт для висадження лікарських трав наступного року.

Працівники НПП "Нижньосульський" разом зі школярами вішали годівнички для птахів із зерном і насінням.

Не тільки птахам потрібні хатки — співробітники Національного природного парку "Північне Поділля" розвісили на деревах хатинки для кажанів. 

Завчасно подбав про партнерську допомогу Національний природний парк "Сколівські Бескиди" — і разом з UAnimals працівники закупили 8 тонн зернової суміші для 39 зубрів, які мешкають у парку. У сніжну зиму та сильні морози тварини збираються в стадо, залишаючи в центрі  теляток. Їм стає складно добувати корм, виживати в природних умовах. Підгодовуючи зубрів та охороняючи їх, парк дбає про збільшення чисельності тварин. 

Гарну акцію провели в НПП “Синевир” разом зі школярами: учні старших класів у шкільному саду зібрали яблука та передали ведмедикам в реабілітаційний притулок, який діє при нацпарку.

Зі дітьми, щоправда меншими, працювали і в парку “Кармелюкове Поділля”: там малюкам розповіли про те, як звірі переносять зиму, показали фільм і разом із ними робили аплікації.

Робота національних парків триває цілий рік — і взимку теж. Ми вже готуємо добірку несподіваних зимових ініціатив, які впроваджують wowлюди. Їх можна побачити і на власні очі, побувавши в нацпарку. 

Відвідуй національні парки — підтримуй заповідну природу, яку боронять наші захисники!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Зупинитися в нацпарку на ніч. Мезинський

Національні парки — це установи, які оберігають особливо цінні куточки природи. Ще одна важлива функція нацпарків — працювати з туристами. Ми часто розповідаємо про туристичні маршрути й екостежки, а чи знали ви, що в парку можна не тільки гуляти, а й лишитися на ніч?

  • Без категорії
  • Мандри

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: