До зими готові. Ініціативи національних природних парків

До снігів і морозів wowлюди з нацпарків готуються завчасно: готують корм про тварин і пташок, ладнають ґрунти на наступний рік, прибирають територію. Подивимося, над чим працювали науковці на порозі цієї зими. 

У Національному природному парку "Мале Полісся" виготовили та  розмістили годівниці та солонці для підгодівлі диких тварин. Завчасно працівники виростили та підготували корм — жито та пшеницю, горох, рис озерний, конюшину, топінамбур, кормову капусту, кукурудзу тощо. Для зайців, козуль, лосів і кабанів співробітники зробили кормові віники з пагонів ясеня, верби, горобини, яблуні. Такі ж ласощі звірам розклали працівники Ужанського національного природного парку.

Годівниці вже наповнили і в парку “Сколівські Бескиди”. А ще — готуючись до зими, прибрали територію лісництва та підготували ґрунт для висадження лікарських трав наступного року.

Працівники НПП "Нижньосульський" разом зі школярами вішали годівнички для птахів із зерном і насінням.

Не тільки птахам потрібні хатки — співробітники Національного природного парку "Північне Поділля" розвісили на деревах хатинки для кажанів. 

Завчасно подбав про партнерську допомогу Національний природний парк "Сколівські Бескиди" — і разом з UAnimals працівники закупили 8 тонн зернової суміші для 39 зубрів, які мешкають у парку. У сніжну зиму та сильні морози тварини збираються в стадо, залишаючи в центрі  теляток. Їм стає складно добувати корм, виживати в природних умовах. Підгодовуючи зубрів та охороняючи їх, парк дбає про збільшення чисельності тварин. 

Гарну акцію провели в НПП “Синевир” разом зі школярами: учні старших класів у шкільному саду зібрали яблука та передали ведмедикам в реабілітаційний притулок, який діє при нацпарку.

Зі дітьми, щоправда меншими, працювали і в парку “Кармелюкове Поділля”: там малюкам розповіли про те, як звірі переносять зиму, показали фільм і разом із ними робили аплікації.

Робота національних парків триває цілий рік — і взимку теж. Ми вже готуємо добірку несподіваних зимових ініціатив, які впроваджують wowлюди. Їх можна побачити і на власні очі, побувавши в нацпарку. 

Відвідуй національні парки — підтримуй заповідну природу, яку боронять наші захисники!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

  • Без категорії
  • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: