День створення Азово-Сиваського національного природного парку

  • Дата

    25.02.2021

Азово-Сиваський національний природний парк – це Бірючий острів та лимани довкола нього в Азовському морі, частини островів Куюк-Тук і Чурюк з низкою малих островів і острів Мартинячий в затоці Сиваш та її акваторія.
Територія парку – це понад 52 тисячі гектарів островів, узбережжя, мілководдя Азову, лиманів та заток, які надзвичайно важливі для десятків тисяч птахів. Тут можна побачити 224 види птахів, з яких 115 видів тут гніздяться, а 181 вид мігрує через цю територію та ще 74 види зустрічаються тут взимку. Птахи знаходять у теплих водах багатий корм – мільярди дрібних безхребетних, рибу або рослинну їжу. Багатий банкет на перехресті двох пролітних шляхів дозволяє набратися енергії і долетіти до далеких місць зимівлі або гніздування.
Перлиною Азово-Сиваського природного парку є коса Бірючий острів – здається, що вся коса ніби плаває в морі і складається лише з мушель морських молюсків. Але тут є прісна вода і цікава приморська рослинність, пасуться олені і бджоли збирають особливий бірючанський мед, що поєднує лікарські властивості диких трав і чистого морського повітря. Парк створено Указом Президента України від 25.02.1993 № 62 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/62/93#Text

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: