-
Дата
14.07.2021
Посилання
Межа Степу і Моря, неймовірний простір і далекий горизонт, піщані кучугури і мілководні морські затоки, світлі праліси-колки берези дніпровської і темні саги-вільшаники, острови з багатотисячними колоніями різноманітних птахів і «дзвін» комах вночі, затишні «яслі» для морських істот і найбільші солончаки… Ця природа заповідана майже сто років тому і сьогодні охороняється у Чорноморському біосферному заповіднику.
Природа тут тендітна і вразлива, будь яке пряме втручання людини добре помітне. Завдяки уважним спостереженням науковців заповідника виявлений і непрямий вплив. Щороку фіксуються зміни під впливом кліматичних чинників, зникають деякі види, що строків тому були звичайними, з’являються нові чужорідні види, трансформуються рослинні та тваринні угруповання. Заповідник, як одна велика лабораторія під відкритим небом, «діагностує здоров’я» нашої Природи.
Чорноморський біосферний заповідник підпорядкований Національній академії наук і віднесений до наукових об’єктів, що становлять національне надбання України. Водночас, природа Заповідника важлива для всієї Планети, підтвердження чому є статуси водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарських угідь), об’єкту Смарагдової мережі, біосферного резервату під егідою програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
Збереження таких природних «перлин» залежить від кожного з нас!
У 1927 році постановою РНК УРСР № 172 було створено Чорноморський державний заповідник. Статус біосферного заповідника надано указом Президента України від 26.11.1993 № 563/93 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/563/93#Text