День створення державного степового заповідника “Асканія-Нова”

  • Дата

    08.02.2021

В історії формування заповідної справи України надзвичайно показовим прикладом є організація системи охорони природи в Асканії-Новій в маєтку Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна. Починаючи з 1870-х років тут було створено заповідний комплекс, який включав зоопарк з напіввільним утриманням тварин, ботанічний сад на штучному зрошенні артезіанськими водами (1887 рік) та першу в світі степову заповідну ділянку (1898 рік).
Вже на кінець XIX століття в Асканії-Новій був створений прототип сучасного біосферного резервату – у системі господарювання Ф.Е. ФальцФейна було застосовано контурне природокористування навколо заповідної ділянки. Цей світовий пріоритет в галузі заповідної справи в степах продовжує сучасний Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України.
Перший заповідний об’єкт на території України у складі Російської імперії – 1898 рік. Визнано біосферним резерватом рішенням ЮНЕСКО у 1985 році. Надано статус біосферного заповідника – Указ Президента України від 26.11.1993 № 563 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/563/93#Text

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: