День створення Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща»

  • Дата

    22.02.2021

Посилання

Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» – це великий лісовий масив на крайній південній межі Полісся, розташований в межиріччі річок Стир і Горинь. Тут переважають дубові, дубово-грабові та сосново-дубові ліси, які утворюють своєрідний комплекс із болотами різних типів, ділянками лук по водотоках, чорновільшняками.
Саме такі праліси покривали цю територію до того, як почалося інтенсивне використання їх людиною. Збереглися тут і незаймані або малодоторкані ділянки лісу. Окремі з них мають вік 150-170 років, а три дуби-велетні в селі Городище – 700-800 років. Територія Парку знаходиться там, де зупинилися льодовикові води, затримані підвищенням Волинського лесового плато. З їх відходом тут почали формуватися болота. Найбільше з них – Чортове болото – розташоване у східній частині Парку, на межі з Рівненською областю.
«Цуманська пуща» – одне з небагатьох місць в Україні, де збереглись у дикій природі зубри. Ця велична тварина є символом пущі, а його збереження є одним з головний завдань Парку. Крім того, останніми роками в ці ліси повернулась рись звичайна.
Парк створено Указом Президента України від 22.02.2010
№ 203/2010 https://www.president.gov.ua/documents/2032010-10097

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: