День створення Національного природного парку «Синевир»

  • Дата

    05.01.2021

Синевир – найбільше озеро українських Карпат, «морське око» на висоті майже тисяча метрів, сльози Сині та кохання Вира… Саме це озеро дало назву національному природному парку, який сьогодні оберігає 43 тисячі гектар дикої природи Карпат, серед яких близько 10 тисяч гектар природних лісів, 2800 гектар букових пралісів об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО, 423 кілометрів гірських потічків та річок, десятки гектар боліт та диких озер, які є домівкою для понад 1720 видів рослин та 170 видів хребетних тварин.
Цей національний природний парк є місцем існування найбільших видів хижих тварин України – ведмедя, вовка та рисі. Парк опікується спеціальним центром реабілітації для ведмедів, що більшу частину життя тішили людей у звіринцях та цирках. Парк став центром поширення знань про важливість і вразливість природи, а також центром збереження культури предків, які тонко відчували природу і розуміли власну залежність від її примх.
Національний природний парк “Синевир” створено постановою РМ УРСР від 05.01.1989 № 7 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/7-89-%D0%BF#Text

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: