День створення природного заповідника «Мис Мартьян»

  • Дата

    20.02.2021

Сьогодні два «охоронці» Кримського гірсько-лісового краю – природні заповідники Ялтинський гірсько-лісовий і «Мис Мартьян» відмічають день створення. Ці заповідні території оберігають ландшафти, флору і фауну вздовж південного узбережжя Криму.
Гори, скелі та яйла, карстові впадини та порожнини, котловини та зниженнями, морське узбережжя – ландшафт цих живописних територій утворився у наслідок складних і тривалих геологічних процесів, пов’язаних як з відкладенням осадових порід, переважно вапняків, так і з підняттям земної кори.
Рослинність заповідників досить різноманітна і утворює чотири висотних пояси. Тут і пухнастодубові ліси з ділянками ялівцю високого та фісташки туполистої, ліси сосни кримської, сосни Коха (в районі Гурзуфа) у поєднанні з сосною звичайною і типові букові ліси, що займають вирівняні ділянки, а також реліктові ліси з ялівцю високого. На вершині яйли розкинулися специфічні лучні степи, які на крутих схилах змінюються угрупованнями чагарничків, а в карстових пониженнях – луками. Різноманітність природних умов і рослинного покриву зумовлює багатство фауни заповідників.
Заповідники створені постановою РМ УРСР від 20.02.1973 № 84. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/84-73-п#Text

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: