День створення природного заповідника “Розточчя”

  • Дата

    05.10.2021

У на мальовничих пагорбах Головного Європейського вододілу, де річки розпочинають свій шлях до Балтійського та Чорного морів, є заповідний куточок – «Розточчя». Гряда Розточчя утворена останнім льодовиком і розташована на межі Поділля, Полісся і Карпат, тому, окрім розточанських, в природному заповіднику «Розточчя» охороняються флора і фауна та біотопи, характерні для всіх цих регіонів. Особливою цінністю заповідника є унікальні для України та багаті на біорізноманіття сосново-дубово-букові ліси, а також давні букові ліси, що належать до Світової природної спадщини ЮНЕСКО.
Офіційна історія заповідника розпочинається зі створення тут у серединні 70-х років двох заказників. Але віковічні дерева говорять, що ця природа була священною і для наших предків. Важливо, що саме ця природа надавала сил і надихала Івана Франка, а нині є науковою колискою для студентів та молоді, джерелом знань і натхнення для всіх хто тут побуває.
Заповідник створений за постановою РМ УРСР від 05.10.1984 № 4034 https://ips.ligazakon.net/document/view/kp840403?ed=1984_10_05&an=2

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: