Голосисті, люблять сонце, а важать як перепелине яйце. 9 фактів про райок (квакш)

Науковці національного природного парку “Королівські Бескиди” розповіли про мешканців свого парку, квакш. Ділимося почутим:

1. В Україні трапляється 2 види – квакша деревна (Hyla arborea L.) та квакша східна (Hyla orientalis Bedriaga). Зовні вони дуже схожі, однозначно визначити видову приналежність можна генетичним аналізом.
2. Ці амфібії розміром близько 5 см і вагою 10 г можуть влаштувати мегагучний концерт, який чути на відстані 1-2 км!
3. Відомі в Україні за різними назвами – квакші, райки, рахкавки.
4. Це теплолюбне земноводне з гладкою шкірою, довгими ногами та виразними очима. Характерна особливість – круглі сисальці на кінчиках пальців.
5. Квакші спаровуються та відкладають яйця в стоячих, мілких, добре освітлених сонцем водоймах. Ікринки відкладають у кілька невеликих кульок на водні рослини. Зазвичай за 1,5-3 місяці пуголовки перетворюються на повноцінних жаб, які виходять на сушу.
6. Поза сезоном розмноження квакші ведуть наземний спосіб життя, часто приймають сонячні ванни, сидячи на листі ожини або вербових гілках.
7. Харчуються в основному комахами. Здатні до довгих стрибків, квакші успішно полюють навіть на тих комах, що швидко літають.
8. Зимують у землі, в ущелинах скель, в компостних купах і в опалому листі.
9. Тривалість життя в природних умовах складає орієнтовно 5 років, в тераріумах може сягати 10-12.
Більше цікавого про квакш та інших мешканців парку читайте на сторінці установи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

9 локацій Боржавської долини, які варто відвідати цього року

Національний природний парк не може існувати ізольовано від сусідніх громад. І справжнім успіхом є співпраця між ними, зокрема для туристів. Національний природний парк "Зачарований край" (Закарпатська область) відомий своїми вулканічними хребтами,

  • Без категорії
  • Мандри

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: