Голосисті, люблять сонце, а важать як перепелине яйце. 9 фактів про райок (квакш)

Науковці національного природного парку “Королівські Бескиди” розповіли про мешканців свого парку, квакш. Ділимося почутим:

1. В Україні трапляється 2 види – квакша деревна (Hyla arborea L.) та квакша східна (Hyla orientalis Bedriaga). Зовні вони дуже схожі, однозначно визначити видову приналежність можна генетичним аналізом.
2. Ці амфібії розміром близько 5 см і вагою 10 г можуть влаштувати мегагучний концерт, який чути на відстані 1-2 км!
3. Відомі в Україні за різними назвами – квакші, райки, рахкавки.
4. Це теплолюбне земноводне з гладкою шкірою, довгими ногами та виразними очима. Характерна особливість – круглі сисальці на кінчиках пальців.
5. Квакші спаровуються та відкладають яйця в стоячих, мілких, добре освітлених сонцем водоймах. Ікринки відкладають у кілька невеликих кульок на водні рослини. Зазвичай за 1,5-3 місяці пуголовки перетворюються на повноцінних жаб, які виходять на сушу.
6. Поза сезоном розмноження квакші ведуть наземний спосіб життя, часто приймають сонячні ванни, сидячи на листі ожини або вербових гілках.
7. Харчуються в основному комахами. Здатні до довгих стрибків, квакші успішно полюють навіть на тих комах, що швидко літають.
8. Зимують у землі, в ущелинах скель, в компостних купах і в опалому листі.
9. Тривалість життя в природних умовах складає орієнтовно 5 років, в тераріумах може сягати 10-12.
Більше цікавого про квакш та інших мешканців парку читайте на сторінці установи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: