Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

З 2014 року психотерапевти громадської організації Metta, NGO працюють із військовими, їхніми родинами, людьми, які змушені були тікати від війни.
Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.
Участь у походах є безоплатною; організатори покривають доїзд, харчування та проживання. Групу супроводжують професійні гіди та досвідчені психологи. Ми побували в одному з таких походів.
Організатори зібрали групу близько 10 людей, які втратили на війні близьких. У групі були люди різного віку — у тому числі мама із сином, який щойно навчився ходити. Організатори орієнтуються на загальний рівень групи, суворо визначеної програми похід не має.  Ми вчилися різних вправ, наприклад, мали практику усвідомленої прогулянки, а також збирали шишки, камінці, гілки та жбурляли їх у провалля, викрикуючи при цьому накопичений біль.
Під час походу нам створили підтримуюче середовище: наприкінці прогулянки учасники обмінювалися телефонами, питали про наступну зустріч — і дякували, що їх не змушували ні до яких вправ, дали час насолодитися спілкуванням із природою й інструменти, як це зробити корисно.
Розкажіть про цю можливість близьким! Заповнити реєстраційну форму можна тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: