Гуцульські коники – чули про таких?

У національному парку "Гуцульщина" кажуть, що це єдина місцева порода коней, яку розводять на території України. Вивели її українці Східних Карпат, гуцули. А перші письмові згадки про породу датовано 1603 роком!
Гуцульські коні витривалі, обережні, мають спокійний норов. Гуцули використовували цих універсальних коней для верхової їзди і як тяглових тварин. Гуцул і його кінь були нерозлучними все життя.
Нині гуцульські коні на межі зникнення. Щоб зберегти породу, в нацпарку розводять, тренують їх і використовують у власному господарстві та кінному туризмі: у парку можна їздити верхи, у бричках, взяти уроки верхової їзди (пишіть парку у фейсбуці, щоб дізнатися про ці послуги більше).
Тепер у парку живе 10 коників. За підтримки Франкфуртського зоологічного товариства в Україні працівники створюють центр гуцульського коня «Гуцулик», де будуть розводити коней, займатися іпотерапією.
На сайті парку ви можете ознайомитися з цінами на прогулянки верхи, переглянути маршрути та екостежки та спланувати мандрівку Гуцульщиною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: