Гуцульські коники – чули про таких?

У національному парку "Гуцульщина" кажуть, що це єдина місцева порода коней, яку розводять на території України. Вивели її українці Східних Карпат, гуцули. А перші письмові згадки про породу датовано 1603 роком!
Гуцульські коні витривалі, обережні, мають спокійний норов. Гуцули використовували цих універсальних коней для верхової їзди і як тяглових тварин. Гуцул і його кінь були нерозлучними все життя.
Нині гуцульські коні на межі зникнення. Щоб зберегти породу, в нацпарку розводять, тренують їх і використовують у власному господарстві та кінному туризмі: у парку можна їздити верхи, у бричках, взяти уроки верхової їзди (пишіть парку у фейсбуці, щоб дізнатися про ці послуги більше).
Тепер у парку живе 10 коників. За підтримки Франкфуртського зоологічного товариства в Україні працівники створюють центр гуцульського коня «Гуцулик», де будуть розводити коней, займатися іпотерапією.
На сайті парку ви можете ознайомитися з цінами на прогулянки верхи, переглянути маршрути та екостежки та спланувати мандрівку Гуцульщиною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: