Національний природний парк «Бузький Гард»

Способи пересування

  • Автомобіль
  • Пішки
  • Каяк

Що ви побачите?

  • Водойми
  • Історія
  • Скелі

У цьому парку спокійний Південний Буг перетворюється на бурхливу річку поміж скелястих берегів гранітного каньйону. Він утворює вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, водограями й островами.

Бузький Гард — це історична назва козацької паланки Війська Запорозького, сформованої на місці злиття річок Великий Ташлик і Південний Буг. А «гард» — це спеціальна споруда для вилову риби, що використовувалася за козацької доби.

У цьому парку досі збереглися пороги — кам’янисті підвищення дна. Мигійські пороги — одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Сюди приїздять любителі рафтингу, сплавів та скелелази — повправлятися на бузьких порогах та гранітних скелях каньйонів.У цьому парку спокійний Південний Буг перетворюється на бурхливу річку поміж скелястих берегів гранітного каньйону. Він утворює вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, водограями й островами.

Бузький Гард — це історична назва козацької паланки Війська Запорозького, сформованої на місці злиття річок Великий Ташлик і Південний Буг. А «гард» — це спеціальна споруда для вилову риби, що використовувалася за козацької доби.

У цьому парку досі збереглися пороги — кам’янисті підвищення дна. Мигійські пороги — одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Сюди приїздять любителі рафтингу, сплавів та скелелази — повправлятися на бузьких порогах та гранітних скелях каньйонів.

Що можна побачити в парку:

У парку «Бузький гард» можна відвідати автомобільні, пішохідні маршрути, водний і кінний маршрути, екологічні стежки.

Нижче ми пропонуємо дводенну програму, щоб побачити якнайбільше.

Куди їхати:

Адміністрація парку розташована в Миколаївській області, Первомайському районі, у с. Мигія, тел. +380501531498 (екскурсію слід замовляти завчасно, у тому числі — на вихідні). В адміністрації можна спитати оптимальний маршрут, якщо ви хочете відвідати конкретну місцину.

Чим їхати:

Щоб найбільше побачити, варто їхати автомобілем. Найкраще їхати до Первомайська Миколаївської області (7,5 км від с. Мигія). Відстань від Києва до с. Мигія — 324 км.
Найближча залізнична станція — Первомайськ на Бузі (11 км), через станцію курсують потяги: Одеса — Харків, Запоріжжя — Львів, з червня 2023 року планується потяг Одеса — Київ, є електричка Подільськ — Помічна.

Вартість послуг станом на червень 2023 р.:

Проведення піших екскурсій еколого-освітніми пізнавальними стежками та еколого-туристичними маршрутами для учнів і студентів — 15 грн/ос, для дорослих — 30 грн/ос, для групи до 10 осіб — 300 грн/група.
Щоб оплатити послуги парку заздалегідь, зателефонуйте в парк (+380501531498), замовте послугу. З парку надішлють рахунок або QR-код; слід зберегти квитанцію.
Актуальні ціни.

Програма

1 день

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: