Національний природний парк “Тузлівські лимани”

Одеська область

  • Тимчасово закрито

Обмеження:

Територія парку входить до зони контрольованого прикордонного району. Влітку 2022 року територія парку потерпала від пожеж через обстріли з боку російських військових. До деокупації о. Зміїний на початку липня 2022 на прибережну зону парку море виносило тіла мертвих дельфінів. Іван Русєв, керівник науково-дослідного відділу національного природного парку, припускає, що росіяни вбили понад 50 тисяч дельфінів. Від російської агресії страждають дрібні ссавці, птахи парку та перелітні.

Про парк

З висоти пташиного польоту обриси Національного природного паркуТузлівські лимани нагадують корону символ влади і могутності міфічного бога моря Посейдона. Це 13 лиманів, які смарагдово-блакитними скельцями виблискують уздовж Чорноморського узбережжя між Дунаєм та Дністром. Цей край славиться безмежним піщаним пересипом зі сліпучо-білим піском, лагідним і теплим морем, цілющими лиманами. Тут перехоплює подих у поціновувачів дикої природи.

 

Через територію парку проходить один із найбільших міграційних шляхів птахів, тому навесні та восени мільйони птахів зупиняються тут,  щоб набратися сил для далекої мандрівки. Сивий степ, червоний солонець, зелені очерети… Узбережжя лиманів змінюють барви щосезону. А запах моря змішується із запахом лісу, який тут висадили у 50-х роках минулого століття. Це чудове місце для прогулянок та відпочинку в наметах. У лісах можна зустріти дику лісову орхідею, а на деяких степових ділянках та схилах лиманів ковилу. 

 

Під час відпочинку на морському узбережжі часто можна милуватися  дельфінами. А вночі спостерігати неймовірний серпневий зорепад і нічне мерехтіння моря. У парку є кілька туристичних маршрутів. Вони ведуть мальовничими куточками незайманої природи: вздовж моря, берегами лиманів, серед лісу та степу, де проходили давні шляхи жінок-воїнів, кімерійців, скіфів, сарматів. Сліди життя стародавніх племен досі знаходять археологи, а кургани свідчать про битви, що точилися на широких степових просторах.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Культура
Культура
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

Площа 278,65 км²


icon
6

туристичних маршрутів

icon
100 км

протяжність маршрутів

icon
13

лиманів

icon
44 км

піщаного пересипу, що розділяє Чорне море та лимани

icon
262

види птахів

icon
1 млн

мігруючих птахів

Увага!

Частина піщаного пересипу, з 9 по 24 кілометр, та частина акваторії лиману Алібей включені до заповідної зони парку. Потрапити туди можна лише у супроводі працівника парку. Зареєструйтеся попередньо на екоосвітню екскурсію. Автомобілем на цю територію заїжджати заборонено.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом:

до Одеси або Сарати чи Кулевчі потягом Київ-Ізмаїл“.

Найближча залізнична станція – Сарата.

Автомобілем:

з Києва – 640 км, 9 год
з Одеси – 185 км, 3 год 30 хв
з Ізмаїлу – 145 км,  2 год 30 хв
з Білгород-Дністровського – 125 км, 2 год 30 хв
з Харкова – 887 км, 14 год

Автобусом:

з Одеси, Києва, Ізмаїлу, Білгорода-Дністровського.

Літаком:

найближчий аеропорт в Одесі.

Контакти


68100 Одеська область, Білгород-Дністровський район, м. Татарбунари, вул. Партизанська, буд.2
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: