Черемський природний заповідник

Волинська область

Про заповідник

Черемський природний заповідник розташований на Західному Поліссі, де зосереджені унікальні екосистеми та ландшафти. Цей регіон дуже лісистий. Тут є озера, річки та болота. А ще край має неабияку етнографічну та культурно-історичну цінність. Дослідники заповідника стверджують, що колись це було льодовикове озеро.

 

Заповідник став захистом для екосистеми цього краю, яка сформувалася навколо одного з найбільших боліт Європи – Черемського болота. Воно має унікальне значення для біосфери та розглядається як цінне водно-болотне угіддя міжнародного значення. Також на території заповідника є озера – Черемське, глибиною вісім метрів, і Редичі, глибиною чотири з половиною метри.

 

Символом заповідника є рідкісна рослина — шейхцерія болотна. Завдяки присутності цього червонокнижного виду Черемське болото не осушили, а у 1978 році тут створили заказник, а згодом і заповідник.

 

Саме рослини є великою цінністю Черемського заповідника. 62 види рослин, які обрали своєю домівкою територію заповідника, занесені до Червоної книги України, а деякі навіть до Європейського Червоного списку. Також заповідник оберігає 16 видів рідкісних тварин.

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Культура
Культура
Події
Події
Екостежки
Екостежки
info

2975,7 га

Площа


icon
64,5%

Площа лісу у заповіднику

icon
33%

території становлять болота

icon
3

озера

icon
3,5 км

протяжність екологічної стежки

icon
62

види рідкісних рослин

icon
84

видів рідкісних тварин

icon

Меморіальний комплекс партизанської слави

Міжнародні статуси

Як добратись

Автомобілем

з Луцька автошляхом Р14 – 77,4 км. За селом Лишнівка на трасі Луцьк-Любешів є вказівник із написом «Урочище Кухів Груд, Черемський природний заповідник».

Потягом

найближча залізнична станція у Луцьку

Контакти


вул. Андрія Снітка, 48 смт. Маневичі Волинська область, Україна 44600

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: