Мезинський національний природний парк

Чернігівська область

  • Частково обмежено

Обмеження:

Станом на червень 2023 року заборонено відвідувати ліси та виходити на водойми. Доступні екостежки вздовж Десни та автомобільний туристичний маршрут, можна відвідати музеї в селах Мезин і Деснянське, орендувати кімнати відпочинку в будиночках мандрівника. На сайті парку можна прочитати про маршрути та житло, а за цими телефонами – замовити екскурсію й орендувати будиночок: 0683198641 – Лариса Петрівна, 0955593840 – Марина Михайлівна, 0983319379 – Людмила Миколаївна. Щоб уточнити актуальну інформацію щодо відвідування парку, телефонуйте 0683198641 або пишіть mezinpark@gmail.com.

Про парк

Розкішні краєвиди сіверської природи, поєднані з мальовничими деснянськими плесами, кремезні та могутні велетні дуби – з найдавнішими осередками цивілізації (Мезинської Пізньопалеолітичної стоянки), цілюще, настояне на різнотрав’ї, повітря в поєднанні з кришталево чистою джерельною водою – все це є чарівною казкою Мезинського національного природного парку.

 

Листяні ліси у ярах і балках дають притулок десятку видів папоротей та семи видам лісових орхідей. Листки папороті “Страусове перо” можуть сягати до 2 метрів довжиною, а зарості хвоща зимуючого в ярах повертають мандрівника до часів динозаврів.

 

Навесні і восени долиною Десни мігрує величезна кількість птахів. Тут побачите гусей, чаплю сіру, шуліку чорного. У листяних лісах мешкають лисиця, дикий кабан, косулі. На вікових дубах в червні влаштовують лицарські турніри жуки-олені, на заплавних деснянських луках у різнотрав’ї квітів бенкетують різнобарвні метелики.

Вільні води Десни є домом для 46 видів риб. Серед них рідкісні марена дніпровська, йорж-носар, минь річковий, стерлядь.

 

Окрім природніх скарбів, на території парку є ще близько 50 пам’яток археології. Серед них всесвітньо відома Мезинська палеолітична стоянка, вік якої нараховує майже 20 тисяч років. Зануритися в історію регіону, починаючи від палеоліту, можна, побувавши у місцевих музеях.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Кінні прогулянки
Кінні прогулянки
Риболовля
Риболовля
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Етномандри
Етномандри
Археологічний туризм
Археологічний туризм
Культура
Культура
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

310,352 км кв.

Площа парку


icon
2

музеї

icon
1

кімната етнографії та історії краю

icon
2

пам’ятки природи

icon
44

пам’ятки археології й архітектури

icon
27

пам’яток історії й монументального мистецтва

icon
5

пішохідних маршрутів

icon
1

автомобільний маршрут

icon
94 км

протяжність маршрутів

icon
6

церков

icon
101

вид рідкісних тварин

icon
18

видів рідкісних рослин

Увага!

Частина території парку – заповідна зона. Це унікальна екосистема природних озерно-лісових комплексів. Ми бережемо природний хід процесів у цих місцях. На територію заповідної зони заборонено заходити.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

потяг Київ – Шостка (4-5 годин в дорозі), далі до Новгород-Сіверського автобусом, а звідти – до Деснянського, Коропського району

Автомобілем

з Києва трасою M02 через Бровари, Козелець, Короп – 304 км (4 години).
Або Київ – Новгород-Сіверський, через м. Чернігів – 288 км (4,5 години)

Літаком

Київ (Бориспіль), а далі потягом чи автобусом до Чернігова (142 км). З центрального автовокзалу Чернігова є маршрутки до Деснянського (щодня о 15.35 год.), Радичева (щодня о 8.40 год., пт.-нд.) та Розлет (щодня о 16.25 год.). До села Городище найзручніше їхати маршрутом до Коропа (рейси кожні 2-3 години). Час в дорозі – близько трьох годин.

Контакти


Мезинський національний природний парк вул. Деснянська, 49а, с. Деснянське, Новгород-Сіверський р-н, Чернігівська обл., Україна, 16212
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: