Національний природний парк “Білобережжя Святослава”

Миколаївська область

  • Окуповано

Обмеження:

Парк здебільшого лежить на Кінбурнському півострові. Окупований з початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну. З окупованого Кінбурнського півострова росіяни обстрілюють місто Очаків. Крім того, за рік повномасштабного вторгнення на півострові через росіян сталася 131 пожежа. Вогонь вразив понад 5 тисяч гектарів території парку. Двоє співробітників парку станом на березень 2023 року перебували в полоні.

Про парк

Місце, де зустрічаються солоні води Чорного моря та сивочолого Дніпра. Затишна домівка для багатьох видів тварин і місце зупинки десятків тисяч птахів. А ще – це дивовижне місце сили і натхнення, запашного повітря та зоряного неба, ідеальне для повного перезавантаження і споглядання природи, магніт для талановитих людей та прихильників простого способу життя і просто гарне місце, щоб бути на березі моря й спостерігати барвистий захід сонця.

 

Серед найбільш відомих місць парку – Кінбурнська стрілка, яка відділяє Дніпровсько-Бузький лиман від Чорного моря, та Покровська коса в Ягорлицькій затоці. Ці неймовірні місцини, де суша тане в морських водах, дарують неймовірні відчуття тим, кому тут пощастить побувати. Але ці місця є заповідними зонами парку і “ясельками” для багатьох видів тварин. Тут у прибережних водах часто плавають дельфіни та гріються скати-хвостоколи. Кулики-довгоноги і кульони, галагази та пухівки, крачки і мартини та десятки інших видів птахів – повноправні господарі, адже саме тут вони гніздяться та виховують своїх пташенят, а рожеві пелікани прилітають зі своїм потомством в пошуках корму.

 

Півострів оповитий багатьма міфами та легендами – про Ахілла і храм, присвячений герою, скіфські скарби та пригоди козаків. Тут височіла османська фортеця Кінбурн, що була завадою на шляху до моря. А свою назву парк отримав на честь київського князя Святослава Хороброго, який разом з воїнами, за переказами, зупинявся тут, на білосніжному узбережжі, під час походів.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Сплави
Сплави
Кайтсерфінг
Кайтсерфінг
Віндсерфінг
Віндсерфінг
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Етномандри
Етномандри
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
info

Площа парку

353 км кв


icon
7

історико-туристичних маршрутів

icon
3

екоосвітні стежки

icon
120 км

загальна протяжність маршрутів

icon
22 км

піщаного білосніжного морського узбережжя

Увага!

Території урочищ "Кінбурнська стрілка", "Бієнкові плавні" та "Покровська коса" мають статус заповідних зон, тому екскурсії тут можливі лише з гідом. У весняно-осінній міграційний сезон та у період гніздування птахів відвідування цих територій суворо заборонене.

Як добратись

Потягом

до Миколаєва, Одеси, Херсона

Автобусом

до Очакова, також є автобусне сполучення з Миколаєвом, Одесою, Києвом

Катером

від причалів №333 та №334, а також міського пляжу

Автомобілем

від Херсона через м.Олешки та с. Геройське

Контакти


офіс парку – м. Очаків, вул. Лоцманська, буд. 3, Миколаївська область, Україна, 57508

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: