Сумська область
Рослинність Старогутських лісів має багато тайгових рис. Тут переважають соснові та широколистяні ліси. У соснових лісах крізь ажурні крони до землі надходить багато світла, завдяки чому тут достигають чорниця та інші соковиті ягоди, які стають поживою для багатьох мешканців лісу і ласощами для мандрівників. У Старогутському лісовому масиві чисельна популяція глухаря, орябка, тетерука. До фотопасток потрапляють лось, рись, зубр, бурий ведмідь.
Зовсім інша природа Придеснянської частини парку. У заплаві Десни широкі луки з височенними травами, стариці, протоки; переліски з ясена, дуба та осики. Озера в старицях засіяні яскравими квітами латаття сніжно-білого та глечиків жовтих. У національному природному парку зростає 35 видів рідкісних рослин, та найбільше вражає розмаїття птахів. Навесні та восени тут зупиняються багатотисячні зграї гусей, качок, журавлів, лелек, лебедів. Незліченні і рибні багатства Десни. Загалом парк є домівкою для 97 видів рідкісних тварин.
Площа парку
маршрутів для мандрівок
протяжність маршрутів
рідкісних види рослин
рідкісних видів тварин
Частина території парку - заповідна зона, яка є під особливою охороною. Мандрівникам тут гуляти не можна. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи. Окрім того, парк на Півночі межує з територію Російської Федерації визнаної державою-агресором українським законодавством. Це накладає певні обмеження на відвідування про які вас заздалегідь повідомлять представники адміністрації парку.
з Києва до станції Зернове.
є автобусне сполучення із Сум, Шостки до міста Середина-Буда Сумської області.
Київ – 400 км
Суми – 250 км
Шостка – 75 км