Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський”

Сумська область

  • Тимчасово закрито

Обмеження:

Парк прилягає до українсько-російського кордону, обстрілюється. Росіяни пошкодили та знищили адміністративні будівлі парку. Парк частково заміновано. Ліси області заборонено відвідувати відповідно до розпорядження № 100-ОД керівника Сумської ОВА.

Про парк

Дивовижний куточок природи на самому сході Українського Полісся. Старогутські ліси з віковими деревами, болотами, луками зберегли багато рідкісних видів рослин. Навесні під час цвітіння первоцвітів ліси набувають особливої вишуканості. Річка Десна та її заплава зберегли донині свій природний стан.

 

Рослинність Старогутських лісів має багато тайгових рис. Тут переважають соснові та широколистяні ліси. У соснових лісах крізь ажурні крони до землі надходить багато світла, завдяки чому тут достигають чорниця та інші соковиті ягоди, які стають поживою для багатьох мешканців лісу і ласощами для мандрівників. У Старогутському лісовому масиві чисельна популяція глухаря, орябка, тетерука. До фотопасток потрапляють лось, рись, зубр, бурий ведмідь.

 

Зовсім інша природа Придеснянської частини парку. У заплаві Десни широкі луки з височенними травами, стариці, протоки; переліски з ясена, дуба та осики. Озера в старицях засіяні яскравими квітами латаття сніжно-білого та глечиків жовтих. У національному природному парку зростає 35 видів рідкісних рослин, та найбільше вражає розмаїття птахів. Навесні та восени тут зупиняються багатотисячні зграї гусей, качок, журавлів, лелек, лебедів. Незліченні і рибні багатства Десни. Загалом парк є домівкою для 97 видів рідкісних тварин.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Риболовля
Риболовля
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Культура
Культура
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

162,1 кв км

Площа парку


icon
7

маршрутів для мандрівок

icon
79 км

протяжність маршрутів

icon
35

рідкісних види рослин

icon
97

рідкісних видів тварин

Увага!

Частина території парку - заповідна зона, яка є під особливою охороною. Мандрівникам тут гуляти не можна. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи. Окрім того, парк на Півночі межує з територію Російської Федерації визнаної державою-агресором українським законодавством. Це накладає певні обмеження на відвідування про які вас заздалегідь повідомлять представники адміністрації парку.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

з Києва до станції Зернове.

Автобусом

є автобусне сполучення із Сум, Шостки до міста Середина-Буда Сумської області.

 

Відстань

Київ – 400 км
Суми – 250 км
Шостка – 75 км

Контакти


41000, Сумська область, місто Середина - Буда, вул. Новгород - Сіверська, буд. 62
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: