Національний природний парк “Голосіївський”

Київська область

  • Частково обмежено

Обмеження:

Станом на червень 2023 року заборонено відвідувати ліси м. Київ. Можна відвідати Голосіївський парк ім. М. Рильського, який входить до складу національного парку. Актуальну інформацію щодо відвідування парку можна отримати в адміністрації: 0442210272, golospark@ukr.net.

Про парк

Унікальні місця, які, незважаючи на сусідство з висотками і магістралями мільйонного міста Києва, зберегли свою первозданність. Національний природний парк Голосіївський  це 11 тисяч гектарів лісових угідь з непрохідними болотами. Цікавими є насадження буку лісового, які чудово акліматизувались в незвичній для себе місцевості. Однією з головних окрас парку є вікові дуби, що трапляються майже по всій території. Деякі з них мають вік близько 500 років. 

 

Лосі, козулі, зайці, лисиці, кабани, рідкісні види лісових птахів знайшли притулок на цих землях і почуваються в безпеці. Тут, зовсім поруч з великим містом, зростають 24 види рослин, занесених до Червоної книги України, серед яких сон лучний, ковила дніпровська, півники сибірські, лілія лісова. З рідкісної фауни трапляються мідянка, видра, горностай, махаон, жук-олень, вусач мускусний. 

 

У тутешніх місцях полювала доісторична людина, жили племена скіфів і відбувалися ритуали язичників. У цих лісах ви все ще можете відчути природу, яка тисячу років тому допомагала нашим предкам будувати Русь і християнську віру. Але також в цих лісах ви побачите укріплення, які захищали Київ під час Другої світової війни. Тут природа стає історією.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Орієнтування
Орієнтування
Скандинавська ходьба
Скандинавська ходьба
Спостереження за птахами
Спостереження за птахами
Етномандри
Етномандри
Катання на лижах
Катання на лижах
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

10 900 га

Площа парку


icon
90%

ліси

icon
10%

луки, болота і водойми.

icon
5

екостежок

Увага!

На території НПП "Голосіївський" заборонено пересуватись на квадроциклах та інших моторизованих засобах, розпалювати багаття поза відведеними для цього місцями, пошкоджувати коріння та кору дерев, ламати гілки, зривати рослини, турбувати диких тварин та смітити. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи.

Міжнародні статуси

Як добратись

Метрополітен

З Києва метрополітеном до станцій Голосіївська, Виставковий центр, “Теремки”, “Академмістечко”

Автобусом

З Києва до станцій метро Голосіївська, Виставковий центр, “Теремки”, “Академмістечко”

Маршрутним таксі

З аеропорту “Жуляни.

Відстань

з центру Києва – 12 км
Харкова – 455 км
Львова – 544 км
Одеси – 468 км

Контакти


Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: