До парку варто потрапити, щоби сповільнитися. Спостерігати, як сонце ховається за височенні гори, як крони дерев зливаються з небом, як струмок перетікає у нестримний водоспад. Слухати вітер та розглядати кожну деталь краєвидів, які наче мальовані.
Верховинський національний природний парк – найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат. Тому тут можна побачити природні ландшафти, які формувалися мільйони років. Це єдине місце, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення, перекриті осадовим палеозойським та мезозойським чохлом. На схилах хребтів трапляються виходи юрських вапнякових брил, що створюють екзотичні краєвиди. Тут зростають найцінніші праліси та субальпійські луки, знаходяться витоки річок Білого й Чорного Черемошів.
Верховина є центром гуцульської культури. Тут поширене писанкарство, виготовлення музичних інструментів, ткацтво, різьблення по дереву. Ви зможете не лише оглянути вироби, але й познайомитися з народними майстрами та спробувати щось створити власноруч. А взимку варто відвідати вражаюче святкування Різдва. Тут чимало музеїв: гуцульської культури, сироваріння, ліжникарства, трембітаря… Особливу увагу привертає будинок-музей фільму “Тіні забутих предків”. І ще чимало пам’яток історії та культури, які захочеться побачити.