Національний природний парк “Зачарований край”

Закарпатська область

  • Доступно

Про парк

Хочете пройтися місцями згаслих вулканів і побачити скелі, яким близько 5-6 млн років? Ласкаво просимо до Національного природного парку “Зачарований край”! Тут знайдете Смерековий камінь, схожий на вершину смереки. Є ще камінь Трон, Розколотий камінь. Усі ці скелі утворилися в період, коли на планеті вирувала активна вулканічна діяльність, з того часу вони тут і є, їх точать вітер і вода, мороз і сонце, вони набувають химерних форм, що вражають нашу уяву.

 

Це надзвичайно мальовниче місце для спокійного відпочинку в гармонії з природою. Чудові поєднання старовікового лісу з невеликими горами та чудернацькими скелями, чистою водою гірських струмків і закарпатською гостинністю неодмінно зачарують вас. Схили місцевих гір дуже круті й важкодоступні, а тому люди тут не будували осель. Це й допомогло зберегти природу фактично в первісному стані.

 

Територія парку здебільшого вкрита густими лісами. А букові деревостани входять до Світової спадщини ЮНЕСКО. На висоті 820-860 метрів над рівнем моря лежить унікальне сфагнове болото – Чорне багно, найглибше (6-7 метрів) торфове болото в Українських Карпатах. На болоті зростає чимало рідкісних рослин: журавлина болотна і дрібноплідна, росичка круглолиста, сашник іржавий.

 

Зачарований край став гостинною домівкою для багатьох тварин, серед них 38 рідкісних видів. Зокрема бобер європейський, кіт лісовий, рись. Також тут трапляються 29 видів рідкісних рослин. Побувавши тут хоч раз, у вас обов’язково виникне бажання повернутися!

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Скелелазіння
Скелелазіння
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Фотоподорожі (Спостереження за дикою природою)
Геомандри
Геомандри
Етномандри
Етномандри
Культура
Культура
Події
Події
Кемпінги
Кемпінги
info

Площа – 61,01 км кв


icon
6

маршрутів

icon
46,7 км

протяжність маршрутів

icon
29

рідкісних видів рослин

icon
38

рідкісних видів тварин

icon
1

історична пам'ятка

Увага!

21,8% території парку - заповідна зона, яка є під особливою охороною. Мандрівникам тут гуляти не можна. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

до Мукачева

Автомобілем

до Іршави, з Іршави до села Ільниця.

Контакти


Адреса: 90130, вул. Партизанська, б/н с. Ільниця, Іршавський р-н, Закарпатська область

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: