Нобельський національний природний парк

Рівненська область

  • Частково обмежено

Обмеження:

Діють прикордонні обмеження через сусідство з Республікою Білорусь (1-кілометрова зона — заборонено відвідувати; 5-кілометрова зона — потрібно брати перепустку з прикордонної служби). Через ці обмеження закритий для відвідувачів маршрут «Покинуті села» та озера Липенське, Омит і Ніговищі. Можна замовити екскурсію південним берегом озера Нобель і туристичним маршрутом «Історичний Нобель», відпочити на узбережжях озер. Щоб орендувати бесідки біля озер Нобель і Засвітське, узяти в оренду моторний човен або замовити екскурсію, уточнити інформацію щодо відвідування парку, телефонуйте 0664152458 (Володимир Діковицький) або пишіть nobelskiypark@gmail.com.

Про парк

Край кришталево чистих річок та бездонних озер, куточки дикої природи з її унікальними мешканцями – це все Нобельський національний природний парк. Тут зможете сповна насолодитися красою Полісся і навіть стати “Лауреатом Нобельської премії”, якщо завітаєте на однойменний фестиваль гумору.

 

Назва парку походить від озера Нобель – найбільшої водойми Рівненської області і справжньої перлини Українського Полісся. Окрім нього, парк прикрашає ще 11 озер та 5 річок. Особливо мандрівникам запам’ятаються озера Острівське і Засвітське, які завдяки високому вмісту гліцерину мають м’яку та свіжу воду. Водойми парку багаті рибою, а навколишні ліси – ягодами і грибами.

 

Нобельський національний природний парк – один із небагатьох куточків України, де збереглись природні екосистеми, які не зазнали відчутного втручання людини. Тут зростає 26 видів рідкісних рослин, серед них астрагал піщаний і плаун колючий. Трапляються навіть “хижі” рослини, як-от альдрованда пухирчаста та росичка середня. Парк є затишним домом і для рідкісних тварин. Тут можна побачити лелеку чорного, орлана-білохвоста, тхора лісового і навіть рідкісну рись.

 

А ще усі мальовничі куточки парку можна оглянути з вікна потяга, адже через парк пролягає маршрут найдовшої вузькоколійної залізниці “Антонівка – Зарічне”. Це найдовша вузькоколійка Європи і одна з туристичних принад Рівненщини.

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Кінні прогулянки
Кінні прогулянки
Риболовля
Риболовля
Етномандри
Етномандри
Культура
Культура
Події
Події
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

253,18 км кв.

Площа парку


icon
1

туристична стежка

icon
1

екоосвітня стежка

icon
3,5 км

загальна протяжність маршрутів

icon
7

річок

icon
12

озер

icon
25

історичних пам’яток

icon
41

види рідкісних тварин

icon
16

види рідкісних рослин

Увага!

Частина території парку - заповідна зона, яка є під особливою охороною. Мандрівникам тут гуляти не можна. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи.

Міжнародні статуси

Як добратись

Потягом

залізницею можна дістатися із Києва, Харкова, Львова, Рівного до міста Сарни. А далі рейсовим автобусом до села Нобель

Вузькоколійкою

за маршрутом “Антонівка-Зарічне”

Автобусом

автобуси курсують з Рівного до місцевих сіл Нобель, Прикладники, Кухотська Воля, Кухче.

Автомобілем

відстань з Києва – 450 км,
з Рівного – 210 км,
з Луцька – 260 км.

Контакти


Рівненська обл., Вараський район, с. Нобель, вул. Центральна, 44;

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: