Природний заповідник “Горгани”

Івано-Франківська область

  • Частково обмежено

Обмеження:

Щоб відвідати науково-пізнавальну стежку «Греготи Ґорґан», потрібно завчасно записатися. Телефон для зв’язку: 0962407093.

Про заповідник

Ґорґани, ґреґоти, цекоти – ці незвичні та абсолютно унікальні для України кам’яні розсипи називають по-різному. Покриті дрібним мохом та лишайниками, вони створюють дуже незвичну, а інколи здається, що й позаземну картину, яка вражає всіх, хто це бачить вперше. Територія заповідника перебуває під охороною, тож відвідувати її звичайним мандрівникам не можна, але ви можете побачити ці характерні розсипи, пройшовшись науково-пізнавальною стежкою або ж прогулюючись Ґорґанами поза межами самого заповідника. 

 

Але Ґорґани – це не лише фантастичні камені. У заповіднику розташована і одна з частин Світової природної спадщини ЮНЕСКО – букові праліси. Тут вони відзначаються унікальною пристосованістю до екстремальних умов середовища, адже клімат місцевості значно суворіший і вологіший, ніж на південних мегасхилах Карпат. 

 

В Ґорґанах зустрічається чимало рідкісних видів рослин: лілія лісова, лунарія оживаюча, гніздівка звичайна, міхурниця судетська, плаун-баранець, плаун колючий або річний тощо. У місцевих лісах зустрічаються лишайники, які характерні тільки для пралісових екосистем. Великі об’єми мертвої деревини є ключовою передумовою для існування великої кількості грибів-сапрофітів.

 

Тут також збереглися незаймані місця існування найуразливіших великих ссавців Карпат: ведмедя, вовка, рисі та оленя благородного. 

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Екостежки
Екостежки
info

53,442 кв км

(як площа Бермудських островів)


icon
9 км

протяжність маршруту

icon
1

науково-пізнавальна стежка "Греготи Ґорґан"

Увага!

У заповіднику природа під особливою охороною, тому територія заповідника є закритою для вільного доступу. Але ви можете прогулятись нашою науково-пізнавальною стежкою у супроводі працівників заповідника і насолодитись чудовою панорамою Ґорґан.

Міжнародні статуси

Як добратись

Літаком:

найближчі аеропорти: Івано-Франківськ, Львів

Автобусом:

є автобусне сполучення міста Надвірна (де розташована адміністрація природного заповідника Ґоргани) з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом та населеними пунктами Бистриця, Зелена, Черник (де розташована територія природного заповідника Ґоргани)

Залізницею:

до м. Надвірна (де розташована адміністрація природного заповідника Ґоргани) можна добратися потягом Київ–Рахів,  Львів–Рахів, Івано-Франківськ–Ворохта.

Найближчі залізничні станції – м.Надвірна, м. Івано-Франківськ

Відстань:

Відстань до м. Надвірна від:
м. Києва – 662 км
м. Львова – 176 км
м. Івано-Франківська – 35 км 

 Відстань з м. Надвірна до:
с. Бистриця – 30 км ( 1 год 12 хв автомобілем)
с. Черник – 26 км (57 хв автомобілем)

Контакти


Адреса: м. Надвірна, вул. Комарова,7, Івано-Франківська область, Україна, 78400
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: