Під колесами ворожої техніки гинуть червонокнижні рослини та європейське біорізноманіття

У час, коли весь світ впроваджує заходи зі збереження рідкісних та вразливих видів рослин, російська федерація знищує їх, а разом із ними і європейське біорізноманіття. Вже сьогодні ворожа техніка знищила значну кількість брандушки різнобарвної (Bulbocodium versicolor) в заповідній зоні НПП «Великий Луг». Ця рослина однією з перших зацвітає в нашій країні. Вона охороняється на державному рівні та занесена до Червоної книги України.

Збереження первоцвітів — це одна з найбільших природоохоронних кампаній, які проводять щороку в Україні. Усі природоохоронні установи здійснюють наукові, екоосвітні та охоронні заходи з метою збереження українського барвистого весняного різноманіття, яке килимом вкриває наші ліси, степи та луки.

У Національному природному парку «Великий Луг» брандушка різнобарвна зростає на відкритих степових ділянках, степових схилах балок та в розріджених лісонасадженнях.

Маячанська балка — місце, де знаходиться найбільша популяція цього виду. Парк впродовж 16 років проводить роботу щодо охорони, збереження та відновлення брандушки різнобарвної, і зміг розширити площу зростання виду в цьому місці до 2 га.

Однак багаторічна самовіддана праця фахівців тепер може зійти нанівець в результаті збройної агресії російської федерації проти України. Збитки, завдані популяції окупантами, неможливо буде швидко усунути. На це знову підуть десятки років.

Дякуємо нашим природоохоронцям за те, що вони самовіддано захищають наші території та дбають про українські природні багатства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

6 національних природних парків презентували нові сайти

6 національних парків представили нові сучасні сайти з інформацією про маршрути, контакти, перелік активностей, можливості де зупинитися та поїсти, детальні описи флори та фауни установи.

  • Без категорії
  • Оперативно

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: