Пік цвітіння червоної рути. Де її побачити?

В українських Карпатах пік цвітіння рододендрону східнокарпатського (Rhododendron myrtifolium) – в народі «червона рута». Побачити її можливо лише піднявшись на висоту понад півтори тисячі метрів, адже вона росте лише у високогір’ї. В кінці червня гірські масиви Карпат вкриваються килимом оспіваної квітки. То де ж її побачити?

Період цвітіння досить короткий - всього 3 тижні

Червона рута характерна для Ґорґанів, Свидовця (у масиві Близниці), але найбільші площі карпатського рододендрона можна спостерігати на гірських масивах Чорногори та Мармароша. Це Карпатський національний природний парк та Карпатський біосферний заповідник.

Що відомо про неї:

  • Це альпійська рослина, росте лише у високогір’ї
  • В Україні зустрічається лише у Карпатах на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни та ялівцю на висоті 1600-2050 метрів
  • Зростає масово, але популяція зменшується
  • Занесена до Червоної книги України

Період цвітіння рододендрону досить короткий, всього 3 тижні, то ж поспішіть побачити чарівну квітку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як дізнатися, чи заселилася пташка у сов’ятник. Історія однієї довгохвостої сови

Пам'ятаєте, де у дитячих книжках живуть сови? Правильно, у дуплах великих дерев. Коли таких дерев мало, совам немає де жити. Тоді працівники національних парків роблять для них будиночки, які вішають на дерево, — сов'ятники. Саме до такого будиночка провели волонтерів заходу "Операція сойка: сіємо жолуді" працівники національного парку "Гуцульщина".

  • Птахи
  • Мандри

Національний парк “Гуцульщина”. Ідемо маршрутом “По дубині”

Публікуємо сьогодні фото з маршруту "По дубині", яким цього тижня ходили разом із працівниками національного парку "Гуцульщина" та волонтерами. Це простий маршрут протяжністю 4,3 км. Розраховуйте на 2 години.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: