Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

На базарі в будь-якому містечку Гуцульщини ви точно бачили домоткані килими, косівську кераміку, вишиті сорочки та пробували сирних коників. 

Маємо для вас дві чудові новини: 

 1. Тепер зразки гуцульської культури зібрано в одному просторі.
 2. Ви самі можете долучитися до гуцульських традицій!

Розповідаємо.

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця».

Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри.

Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

 • ткати на верстаті;
 • прясти;
 • вишивати;
 • робити вибійку (візерунок на тканині);
 • виготовляти різдвяного павука;
 • ліпити сирного коника.

Майстерки розраховані на дорослих і дітей, їх проводять працівники парку та запрошені майстри. Максимальна кількість учасників — 15-20 осіб. 

Спочатку експонати до світлиці збирали співробітники: приносили старовинні речі (предмети традиційного строю, приладдя для виготовлення сиру, одягу) та оформляли експозиції в одній з кімнат адміністративного корпусу парку.  

Світлиця до ремонту

Щоб осучаснити простір, 2023 року парк звернувся по допомогу до митців з Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Там розробили нову концепцію та візуалізацію приміщення — і парк отримав проєкт для сучасної інтерпретації культурної спадщини краю. 

Під час ремонту

Цей проєкт підтримав Український культурний фонд. Роботи тривали 4 місяці: відремонтували та оздобили приміщення, закупили обладнання, меблі. Експонати розмістили у 2 кімнатах: ткацькій та власне світлиці, де проводять майстерки. Весільний стрій, виконаний майстрами інституту, верстат, прялку, відео виготовлення кахлів для печі можна побачити, зісканувавши QR-коди у світлиці та на сайті парку.

«Гуцульська світлиця» працює за адресою: м. Косів, вул. Дружби 137 (Науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина»). Станом на грудень 2023 року вхідний квиток до науково-просвітницького центру коштує 30 грн. Щоб замовити екскурсію, майстерку, телефонуйте: 0973323171 

Окрім «Гуцульської світлиці», у Науково-просвітницькому центрі Парку можна оглянути кімнати-музеї природи, покататися верхи чи на бричці, відвідати центр розведення коників гуцульської породи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

 • Без категорії
 • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

 • Без категорії
 • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

 • Без категорії
 • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: