Пропустили цвітіння нарцису у Долині нарцисів? Розповідаємо, де ще його можна побачити

За цвітінням нарцису вузьколистого можна спостерігати у відомій Долині нарцисів. Сезон починається з кінця квітня і триває до середини травня. Але все залежить від погоди, яка останнім часом дуже примхлива і непередбачувана. Загалом в цьому команда біосферного заповідника переконалася на прикладі цьогорічного весняного сезону: цвітіння почалося 10 травня і ще продовжується.

Цвітіння квітів у Долині нарцисів

А якщо не встигли?

В середині червня нарцис цвіте у високогір’ї Свидовецького та Марамороського масивів Карпатського біосферного заповідника. Нарцис почувається там дуже добре і місцями утворює не менш щільні зарості, ніж у Долині нарцисів.

Нарцис вузьколистий у високогір'ї

Нарцис вузьколистий – квітка, яка занесена до Червоної книги України та інших міжнародних списків. Топтати, зривати та нищити квіти не можна. Ви ж не хочете псувати природу і платити штраф, правда?

Які ще квіти цвітуть у високогір'ї влітку?

Рододендрон або червона рута

У високогір’ї Чорногорського та Марамороського заповідних масивів  у другій половині червня можна побачити цвітіння рододендрону миртолистого або червоної рути – саме так називають цю високогірну карпатську квітку місцеві жителі. Під час масового цвітіння гірські схили вкриваються яскраво-червоним магічним цвітом цієї дивовижної рослини.

Рододендрон дуже рідкісний і занесений до Червоної книги. Природно він не росте на рівнинах. Може й тому цій квітці приписують магічні властивості, називають її чаклунською. Тож не зривайте квіти, не топчіть, не робіть фотосесії і селфі, лягаючи згори на квітучі кущики. Вони після цього можуть не відновитися. Державна служба охорони оберігає унікальні місця. Якщо ви бачите на своєму шляху інформаційний стенд – зверніть увагу на вказані там правила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник після окупації

Розграбовані офіси, зруйноване обладнання, поранені працівники. Через заміновану територію під час окупації науковці заповідника ще довго не зможуть проводити дослідження унікального об’єкта природно-заповідного фонду. Чим важливий цей заповідник та як вплинула на нього війна? Місце, де відновлюється природа Чорнобильській радіаційно-екологічний біосферний заповідник є наймолодшим та найбільшим заповідником України. Він розташований у межах Зони відчуження та […]

  • Екологія

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Російські війська знищили 600-річний дуб

Через повномасштабну війну потерпають природно-заповідні території. У природному заповіднику “Древлянський” через обстріли було знищено 600-річний дуб. Про це на сторінці у Facebook повідомила адміністрація заповідника.     Це величезне дерево висотою понад 25 метрів було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду України. Російські війська здійснювали обстріл території заповідника в селі Звіздаль та цілеспрямовано підпали пам’ятку […]

  • Рослини
  • Екологія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: