Пропустили цвітіння нарцису у Долині нарцисів? Розповідаємо, де ще його можна побачити

За цвітінням нарцису вузьколистого можна спостерігати у відомій Долині нарцисів. Сезон починається з кінця квітня і триває до середини травня. Але все залежить від погоди, яка останнім часом дуже примхлива і непередбачувана. Загалом в цьому команда біосферного заповідника переконалася на прикладі цьогорічного весняного сезону: цвітіння почалося 10 травня і ще продовжується.

Цвітіння квітів у Долині нарцисів

А якщо не встигли?

В середині червня нарцис цвіте у високогір’ї Свидовецького та Марамороського масивів Карпатського біосферного заповідника. Нарцис почувається там дуже добре і місцями утворює не менш щільні зарості, ніж у Долині нарцисів.

Нарцис вузьколистий у високогір'ї

Нарцис вузьколистий – квітка, яка занесена до Червоної книги України та інших міжнародних списків. Топтати, зривати та нищити квіти не можна. Ви ж не хочете псувати природу і платити штраф, правда?

Які ще квіти цвітуть у високогір'ї влітку?

Рододендрон або червона рута

У високогір’ї Чорногорського та Марамороського заповідних масивів  у другій половині червня можна побачити цвітіння рододендрону миртолистого або червоної рути – саме так називають цю високогірну карпатську квітку місцеві жителі. Під час масового цвітіння гірські схили вкриваються яскраво-червоним магічним цвітом цієї дивовижної рослини.

Рододендрон дуже рідкісний і занесений до Червоної книги. Природно він не росте на рівнинах. Може й тому цій квітці приписують магічні властивості, називають її чаклунською. Тож не зривайте квіти, не топчіть, не робіть фотосесії і селфі, лягаючи згори на квітучі кущики. Вони після цього можуть не відновитися. Державна служба охорони оберігає унікальні місця. Якщо ви бачите на своєму шляху інформаційний стенд – зверніть увагу на вказані там правила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

У мене немає відчуття, що життя проходить повз: розмова з соло-мандрівницею Любою Бойко

Мандрівниця Любов Бойко живе в передмісті Чернівців, часто буває в національних парках Чернівецької та Івано-Франкіської областей. Ми поговорили з нею про екстремальні мандрівні досвіди, просування контенту та дивовижні зміни, які подорожі приносять у життя.

  • Без категорії
  • Мандри

Як врятувати першоцвіти. Розповідає експерт ГО “ЛІіС” Володимир Яроцький

Можна поїхати в національний природний парк і разом зі співробітником парку відвідати квітучу галявину або ж вирощувати вдома квітучі рослини – примули, фіалки, нарциси, тюльпани, гіацинти, цикламени.

  • Без категорії
  • Охорона
  • Рослини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: