Пропустили цвітіння нарцису у Долині нарцисів? Розповідаємо, де ще його можна побачити

За цвітінням нарцису вузьколистого можна спостерігати у відомій Долині нарцисів. Сезон починається з кінця квітня і триває до середини травня. Але все залежить від погоди, яка останнім часом дуже примхлива і непередбачувана. Загалом в цьому команда біосферного заповідника переконалася на прикладі цьогорічного весняного сезону: цвітіння почалося 10 травня і ще продовжується.

Цвітіння квітів у Долині нарцисів

А якщо не встигли?

В середині червня нарцис цвіте у високогір’ї Свидовецького та Марамороського масивів Карпатського біосферного заповідника. Нарцис почувається там дуже добре і місцями утворює не менш щільні зарості, ніж у Долині нарцисів.

Нарцис вузьколистий у високогір'ї

Нарцис вузьколистий – квітка, яка занесена до Червоної книги України та інших міжнародних списків. Топтати, зривати та нищити квіти не можна. Ви ж не хочете псувати природу і платити штраф, правда?

Які ще квіти цвітуть у високогір'ї влітку?

Рододендрон або червона рута

У високогір’ї Чорногорського та Марамороського заповідних масивів  у другій половині червня можна побачити цвітіння рододендрону миртолистого або червоної рути – саме так називають цю високогірну карпатську квітку місцеві жителі. Під час масового цвітіння гірські схили вкриваються яскраво-червоним магічним цвітом цієї дивовижної рослини.

Рододендрон дуже рідкісний і занесений до Червоної книги. Природно він не росте на рівнинах. Може й тому цій квітці приписують магічні властивості, називають її чаклунською. Тож не зривайте квіти, не топчіть, не робіть фотосесії і селфі, лягаючи згори на квітучі кущики. Вони після цього можуть не відновитися. Державна служба охорони оберігає унікальні місця. Якщо ви бачите на своєму шляху інформаційний стенд – зверніть увагу на вказані там правила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Зупинитися в нацпарку на ніч. Мезинський

Національні парки — це установи, які оберігають особливо цінні куточки природи. Ще одна важлива функція нацпарків — працювати з туристами. Ми часто розповідаємо про туристичні маршрути й екостежки, а чи знали ви, що в парку можна не тільки гуляти, а й лишитися на ніч?

  • Без категорії
  • Мандри

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: