Пропустили цвітіння нарцису у Долині нарцисів? Розповідаємо, де ще його можна побачити

За цвітінням нарцису вузьколистого можна спостерігати у відомій Долині нарцисів. Сезон починається з кінця квітня і триває до середини травня. Але все залежить від погоди, яка останнім часом дуже примхлива і непередбачувана. Загалом в цьому команда біосферного заповідника переконалася на прикладі цьогорічного весняного сезону: цвітіння почалося 10 травня і ще продовжується.

Цвітіння квітів у Долині нарцисів

А якщо не встигли?

В середині червня нарцис цвіте у високогір’ї Свидовецького та Марамороського масивів Карпатського біосферного заповідника. Нарцис почувається там дуже добре і місцями утворює не менш щільні зарості, ніж у Долині нарцисів.

Нарцис вузьколистий у високогір'ї

Нарцис вузьколистий – квітка, яка занесена до Червоної книги України та інших міжнародних списків. Топтати, зривати та нищити квіти не можна. Ви ж не хочете псувати природу і платити штраф, правда?

Які ще квіти цвітуть у високогір'ї влітку?

Рододендрон або червона рута

У високогір’ї Чорногорського та Марамороського заповідних масивів  у другій половині червня можна побачити цвітіння рододендрону миртолистого або червоної рути – саме так називають цю високогірну карпатську квітку місцеві жителі. Під час масового цвітіння гірські схили вкриваються яскраво-червоним магічним цвітом цієї дивовижної рослини.

Рододендрон дуже рідкісний і занесений до Червоної книги. Природно він не росте на рівнинах. Може й тому цій квітці приписують магічні властивості, називають її чаклунською. Тож не зривайте квіти, не топчіть, не робіть фотосесії і селфі, лягаючи згори на квітучі кущики. Вони після цього можуть не відновитися. Державна служба охорони оберігає унікальні місця. Якщо ви бачите на своєму шляху інформаційний стенд – зверніть увагу на вказані там правила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Всесвітній день водно-болотних угідь

Болота займають 2 % території України — це майже як уся Закарпатська область. Найбільше боліт на Поліссі: у Рівненській, Волинській та Чернігівській областях. Цьогорічне гасло Всесвітнього дня водно-болотних угідь — “Час відновити водно-болотні угіддя”. Дослідники з National Geographic розповіли, за що ж людство має бути вдячне болотам. Ми обрали 4 яскраві цитати: — Болота діють як […]

  • Екологія
  • Охорона

Події для природоохоронців. 1-7 лютого

Цього разу зібрали онлайн- і офлайн-події про відновлення та захист природи, прогулянки, конференції та книжкові новини. Екоактивістам із Києва. 1 лютого до 16:00 можна зареєструватися на зустріч з командою Управління екології щодо захисту водних об’єктів. Сама зустріч відбудеться 3-го лютого. Реєстрація та подробиці: http://surl.li/eqqpt  Українська Природоохоронна Група – UNCG, ГО “Екосфера” та Environment People Law […]

  • Конференція
  • Екологія

Збираєтеся на лижі? Заїдьте у національний парк!

Нарешті на гірськолижних курортах синоптики прогнозують сніг і морозець. Якщо збираєтеся на лижі, заїдьте по дорозі в національний парк! Кожен національний парк має пізнавальні маршрути, які об’єднують найцікавіше — водоспади, скелі, потічки, архітектурні та природні пам’ятки. Які саме парки найкраще відвідати, вирушаючи на лижі, підказує туристичний експерт Сергій Підмогильний. Буковель: Карпатський національний природний парк Драгобрат: […]

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: